۰
نقوی حسینی در تذکر شفاهی مطرح کرد؛

وعده 100 روزه حل مشکلات توسط دولت و باقیماندن رکود پس از 2 سال

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با بیان اینکه کشور در شرایط رکود و مردم تحت فشار هستند، گفت: در چنین شرایطی افزایش فشار مالیاتی همین تولید نیم‌بند را هم تعطیل خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین نقوی‌حسینی نماینده مردم ورامین و پیشوا در پایان جلسه علنی امروز مجلس و در تذکر شفاهی با اشاره به حوادث اخیر کشور نیجریه، جنایت دولت و ارتش این کشور در حق شیعیان را محکوم کرد.

وی در ادامه اظهار داشت: چند ماهی است که پرداخت یارانه‌ها به تاخیر افتاده و گاهی نیز از دولتمردان شنیده می‌شود که شاید نتوانند یارانه‌ها را پرداخت کنند.

نقوی‌حسینی گفت: یارانه، کمک خرجی مردم و خانواده‌های محروم و مستضعف است و اگر دولت شجاعت دارد، یارانه‌های اقشار مرفه، اشرافی و سرمایه‌دار را قطع کند و حق مردم فقیر و ضعیف را بدهد و آنها را تهدید نکند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با بیان اینکه یارانه حق مردم و مصوبه مجلس است، ادامه داد: در این شرایط که دچار رکود اقتصادی هستیم و رئیس محترم دولت نیز هر از چند گاهی می‌گوید از رکود خارج شده‌ایم و بسته خروج از رکود نیز طراحی می‌کند، فیش‌های آب، برق و گاز روز به روز گران‌تر می‌شود و به مردم فشار می‌آید، به طوری که قادر به پرداخت این هزینه‌ها نیستند.

نقوی‌حسینی تصریح کرد: اینها را باید به چه کسی بگوییم؟ در این شرایط که رکود حاکم است و تولیدی وجود ندارد، چرا اینقدر فشار مالیاتی وارد می‌شود؟

وی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور که از افزایش مالیات صحبت کرده بود، اظهار داشت: اگر فشارهای مالیاتی بیشتر شود، همین تولید نیم‌بندی هم که وجود دارد، تعطیل خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: البته قرار بود دولت ۱۰۰ روزه مشکلات کشور را اصلاح کند، اما دوسال ونیم گذشته و شرایط اقتصادی کشور بدتر شده که بهتر نشده و اگر ما نیز حرف مردم را بزنیم، می‌گویند افراطی و تندرو هستند؛ پس چه کسی باید حرف مردم را بزند.

نقوی‌حسینی با تاکید بر اینکه دولت برای اصلاح اقتصاد باید برنامه بدهد، گفت: برجام هم تصویب شد و بهانه‌ها تمام شد، پس چرا وضع اقتصادی مردم بدتر می‌شود!؟ این نیازمند همت دولت برای بهبود وضع مردم است.


 

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.