ارتش سوریه مسیر منتهی به گذرگاه مرزی«کسب» با ترکیه را پاکسازی کرد

سیاسی

ارتش سوریه پس از آزادسازی راه «قسطل المعاف» که از دو سال پیش بسته شده است، موفق شد مسیر منتهی به گذرگاه مرزی «کسب» با ترکیه را پاکسازی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، نظامیان ارتش سوریه امروز یکشنبه موفق به پاکسازی مسیر منتهی به گذرگاه مرزی «کسب» با ترکیه شدند.

بر اساس این گزارش، این موفقیت پس از آن حاصل شد که نظامیان ارتش سوریه راه «قسطل المعاف» که از دو سال گذشته بسته است را باز کردند.

در همین ارتباط، یک افسر ارتش سوریه تصریح کرد: ارتش با کمک گروه های مردمی موفق شد کنترل کوه های «الکوز» و تپه های اطراف آن را در دست بگیرد. علاوه بر این، کنترل بلندی های موسوم به «۷۱۳» واقع در میان قلعه البوجاق و الخضرا پس از درگیری های شدید با تکفیریها به دست ارتش افتاد.

این افسر ارتش سوریه همچنین اظهار داشت: این دستاوردها موجب امن شدن راه منتهی به مرز ترکیه شده و همچنین عرصه را بر تروریست های مستقر در منطقه «ربیعه» تنگ تر کرد.

از سوی دیگر، ارتش سوریه تلاش تکفیریها برای یورش به مراکز امنیتی در منطقه «الراموسه» را ناکام گذاشت. در جریان درگیری ارتش با مهاجمان شماری از تکفیریها به هلاکت رسیدند.

در همین حال، جنگنده های ارتش سوریه مواضع تکفیریها در شهر «الباب» واقع در حومه حلب را بمباران کردند.

این در حالی است که توپخانه های ارتش نیز مواضع تروریست ها در روستاهای «خان طومان» و «الزربه» را زیر آتش گرفتند.

کد N1064665