'لشگر جهنگوی' مسئولیت انفجار شهر شیعه نشین پاکستان را برعهده گرفت/ افزایش تلفات به 25 نفر

ایرنا نوشت: گروه تروریستی 'لشگر جهنگوی' که ضدشیعی ترین گروه در این کشور محسوب می شود، مسئولیت انفجار پیش از ظهر امروز (یکشنبه) در یک مرکز خرید شلوغ در شهر شیعه نشین 'پاراچنار' در شمال غربی پاکستان را برعهده گرفت.

این انفجار تروریستی تاکنون دست کم 25 کشته برجا گذاشته است.

به گزارش منابع بیمارستانی، بیش از 30 نفر از مجروحان این حادثه نیز به مراکز درمانی منتقل شده اند که حال تعدادی از آنها وخیم گزارش شده و احتمال افزایش تلفات وجود دارد.
شهر پاراچنار مرکز منطقه قبیله ای به نام 'کُرَم ایجنسی' ، از جمله مناطق قبایلی شمال غرب پاکستان و در نزدیکی مرز افغانستان است.
گزارش ها به نقل از منابع پلیس حاکی است حادثه تروریستی مرگبار پاراچنار بر اثر انفجار حدود 30 کیلوگرم مواد منفجره جاسازی شده در داخل یک چمدان رخ داده است. این انفجار در بازار فروش لباس های زمستانی رخ داده و این بازار با توجه به فرارسیدن فصل سرما، به ویژه در روزهای یکشنبه شلوغ و پرازدحام است.
نیروهای پلیس تا این لحظه دو فرد مظنون را بازداشت کرده اند.
این حادثه تروریستی در مناطق قبایلی شمال غرب پاکستان درشرایطی رخ داده است که ارتش پاکستان به تازگی از دستاورهای بی نظیر در مبارزه باتروریست ها در شمال غرب این کشور خبر داده است.

** لشگر جهنگوی و ارتباط با گروه تروریستی داعش
اخیرا، مقامات پلیس ایالت سند در جنوب پاکستان اعلام کردند که گروه تروریستی لشگر جهنگوی با گروه تروریستی داعش ارتباط تنگاتنگ دارد.
'ملک اسحاق' رهبر گروه تکفیری - تروریستی 'لشگر جهنگوی' پاکستان و معروف به 'قاتل شیعیان پاکستان'، به همراه دو پسرش و 11 نفر دیگر در مرداد ماه سال جاری در جریان یک درگیری مسلحانه در جنوب غرب ایالت پنجاب کشته شدند.
لشگر جهنگوی که در دهه 1990 شکل گرفت، یکی از افراطی ترین گروه های تروریستی پاکستان محسوب می شود و متهم به انجام حملات تروریستی و به قتل رساندن صدها نفر از شیعیان این کشور است. گفته شده است که این گروه تروریستی با القاعده و طالبان و اخیر نیز با گروه تروریستی داعش در ارتباط است.
فعالیت این گروه تروریستی که قبلا با تابلوی 'سپاه صحابه' شناخته می شد، بیش از 10 سال پیش از سوی پرویز مشرف رییس جمهوری وقت پاکستان، ممنوع اعلام شده بود اما این گروه دوباره تحت نام 'لشگر جهنگوی' اعلام موجودیت کرد و همان اهداف وفعالیت های سابق خود را در پیش گرفت.

4949

کد N1064593