رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی:

برخورد متفاوت غرب با حوادث تروریستی، منبعی برای تغذیه تروریسم است

نامه رهبري به جوانان,احمد مبلغی,دانشگاه مذاهب اسلامی

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی گفت: برخورد متفاوت غربی‌ها با حوادث تروریستی، منبعی برای تغذیه تروریسم است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی گفت: برخورد متفاوت غربی‌ها با حوادث تروریستی، منبعی برای تغذیه تروریسم است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی در گفت‌وگو با شبکه خبری العالم خاطرنشان کرد: گشودن باب تحلیل محتوایی حوادث جهانی با نگاهی انسانی - دینی، الگوی خوبی برای عالمان، سیاستمداران و مراکز اسلامی است.

وی با اشاره به این‌که «نامه رهبر معظم انقلاب شامل چندین دلالت مهم است» گفت: ارائه ماهیت اتفاقات تروریستی، افکندن نگاه انسانی به عمق فجایع حاصل از حوادث تروریستی و تبیین موضع اسلام در قبال تروریسم دلالت‌های مهم این نامه را تشکیل می دهد.

وی توضیح داد: «نایکسان نگری» و «نایکسان رفتاری» غربیان در قبال حوادث مختلف تروریستی و تاثیر این مواجهه تبعیض‌آمیز در زمینه سازی و رواج بخشی به تروریسم از دیگر دلالت‌های مهم نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی است.

مبلغی در پاسخ به این سوال که چرا رهبر انقلاب اسلامی جوانان را مورد خطاب قرار داده است؟ پاسخ داد: تغییر دهنده بودن جوانان به عنوان نیروی انسانی پیشرفته، برخورداری آنان از توانایی بر تحلیل نسبت به حوادث سخت، بهره مندی جوانان از فرصت و توان کافی برای تحول یابی معرفتی نیرومند و موثر و توانایی آنان بر مسدود ساختن و به پایان آوردن اشتباهات گذشته (که فعالیت‌های تروریستی را مجال داده است) دلایل این توجه به جوانان بوده است.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: به همین سبب، رهبر معظم انقلاب اسلامی خطاب خود را به جای آن که به «نسل در حال پایان» متوجه کند، به «نسل در حال شروع» متوجه کرده است.

وی تاکید کرد: نامه رهبری باب گفت‌وگوی اندیشه‌ای را با نسل‌های نوخاسته و با تمرکز بر «تحلیل محتوایی حوادث جهانی با نگاهی انسانی و دینی » گشوده است و گشودن این باب با این مختصات، الگوی خوبی برای عالمان، شخصیت‌ها، سیاستمداران و مراکز اسلامی است.

انتهای پیام

کد N1064197