روزنامه‌های انگلیسی خبر دادند؛

کامرون حاضر است یکی از درخواست‌های کلیدی‌اش از اتحادیه اروپا را کنار بگذارد

سیاسی

منابع خبری امروز (یکشنبه) گزارش دادند، نخست وزیر انگلیس آماده است تا به منظور انعقاد توافقی درخصوص مذاکره مجدد درباره عضویت کشورش در اتحادیه اروپا، از یکی از خواسته‌های کلید‌اش دست بکشد.

منابع خبری امروز (یکشنبه) گزارش دادند، نخست وزیر انگلیس آماده است تا به منظور انعقاد توافقی درخصوص مذاکره مجدد درباره عضویت کشورش در اتحادیه اروپا، از یکی از خواسته‌های کلید‌اش دست بکشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، روزنامه‌هایی همچون تلگراف، تایمز و ایندیپندنت به نقل از منابع دولتی در گزارشی نوشتند: لندن به دنبال محدود کردن دسترسی مهاجران به مزایای دولتی در داخل کشورهای عضو اتحادیه اروپا بوده اما اگر با دیگر راه‌های محدود کردن مهاجرت توافق شود احتمالا این درخواست کنار گذاشته می‌شود.

این ایده که مهاجران کشورهای اتحادیه اروپا را مجبور می‌کند تا پیش از دسترسی به مزایای دولتی در انگلیس چهار سال منتظر بمانند، یکی از موضوعات کلیدی در درخواست دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس برای مذاکره مجدد درباره عضویت کشورش در اتحادیه اروپا پیش از برگزاری رفراندومی محسوب می‌شود که قرار است تا پایان سال 2017 میلادی برگزار شده و از مردم بپرسد که آیا انگلیس باید در اتحادیه اروپا باقی بماند یا خیر؟

روزنامه ایندیپندنت نوشت، کنار گذاشتن این درخواست این اجازه را می‌دهد تا رفراندومی تا ژوئیه سال 2016 میلادی برگزار شود. قرار است رهبران اتحادیه اروپا در چند روز آتی درباره اصلاحات عضویت انگلیس در نشستی در بروکسل مذاکره کنند.

روزنامه ایندیپندنت به نقل از یک منبع دولتی افزود: میزان مهاجرت از اتحادیه اروپا به انگلیسی یکی از نگرانی‌های بزرگ مردم انگلیس محسوب می‌شود. مهمترین مساله حل مشکلات است نه شکل دقیق برنامه‌ریزی‌ها.

در همین حال روزنامه تلگراف به نقل از یکی از مقامات ارشد انگلیس در گزارش خود نوشت: الزام انتظار چهار ساله اساس این مذاکرات است. این ایده کامرون است اما اگر ایده‌های بهتر دیگری وجود داشته باشد کامرون نیز تمایل دارد تا آنها را بپذیرد.

این در حالی است که دفتر نخست وزیری انگلیس هنوز در این باره هیچ اظهارنظری نکرده است.

انتهای پیام

کد N1063668