۰
مدیرکل اوقاف خراسان جنوبی:

وقفیات با توجه به نیازمندی‌های روز جامعه انجام شود

  • ۱۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
وقف,اوقاف

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: برای موقوفات خود شاخص در نظر گرفته و با توجه به شرایط و نیازمندی‌های روز جامعه وقف‌ها صورت گیرد.

حجت‌الاسلام محمدطاهر گرایلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، اظهار کرد: علی‌رغم رکود زیاد و با توجه به شرایط و امکانات روز می‌توان پویاترین اداره را اوقاف دانست.

وی با اشاره به اهمیت نقش رسانه‌ها در فرهنگ و توسعه وقف، گفت: علت توجه ویژه به رسانه این است که با افکار عمومی و اقشار زیادی از مردم در ارتباط است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، با اشاره به این‌که «بهترین دفاع فرهنگی، تهاجم فرهنگی است» افزود: در بحث دفاع از تهاجم فرهنگی رسانه‌ها نقش بسزایی داشته و دشمن با استفاده از همین رسانه‌ها سعی کرده به اهداف خود برسد.

گرایلی، با اشاره به ارزیابی از وضعیت تبلیغ وقف در سال‌های اخیر در سطح کشور، افزود: با توجه به امکاناتی که در دسترس داریم، بهتر می‌توانیم در عرصه‌های گوناگون به کشور خدمت‌رسانی کنیم.

وی با بیان این‌که «انفاق فقط صدقه دادن نیست» تصریح کرد: سرمایه‌گذاری هم یک نوع انفاق بوده زیرا باعث ایجاد اشتغال شده و ناهنجاری‌های جامعه را کم و به چرخه اقتصادی کشور کمک زیادی می‌کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، با بیان این‌که «اولویت‌های وقف متفاوت است» گفت: گونه‌ای افکار عمومی را تشویق کنیم که با توجه به نیازمندی‌های روز جامعه و غیر از زمانی که خودشان هستند موقوفات خود را انجام دهند.

گرایلی با بیان این‌که «موقوفات باید با نیت نیاز روز جامعه ثبت شود» خاطرنشان کرد: وقف‌های خود را در حوزه امنیت برای مرزها و روستاها و موقوفاتی برای حفظ و نگهداری محیط زیست می‌توان انجام داد.

وی با اشاره به آثار وقف در جامعه افزود: از مهم‌ترین آثار وقف، اثر اجتماعی آن در تقویت حس نوع‌دوستی و نیاز جامعه است که از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری می‌کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی، یادآور شد: از راهکارهای ترویج وقف احیای نیات فراموش شده است که سبب تشویق و ترغیب مردم جامعه به این مهم می‌شود و اگر مردم با آثار و برکات وقف در جامعه و ماندگاری آن در پرونده اعمال خود آشنا شوند بی‌شک در موضوع وقف تحولی ارزشمند رخ می‌دهد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.