بازدید روحانی از یک بیمارستان قدیمی مشهد/ رئیس جمهور به بیماران گل هدیه داد

حسن روحانی,مشهد

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری نوشت: رییس جمهوری با حضور در بیمارستان امام رضا(ع) مشهد، از بخش جراحی عمومی این بیمارستان بازدید و با اهدای شاخه ای گل به بیماران بستری در این بخش، از آنان عیادت کرد.

حجت الاسلام حسن روحاني رییس جمهوری روز جمعه در ادامه برنامه هاي سفر به مشهد  در اين بازديد با توضيح مسوولان در جريان چگونگي و روند ارائه خدمات بهداشتي درماني به زائران و مجاوران ثامن الحجج (ع) قرار گرفت.

رييس جمهور همچنين در ديدار با پزشكان و پرستاران شاغل در اين بخش ضمن تقدير از تلاش هاي آنان در ارائه خدمات بهداشتي و درماني به مردم و زائران امام رضا(ع)، كار آنان را ايثار و خدمت به مردم دانست و توفيق روزافزون و اجر الهي را برايشان خواستار شد.

روحاني در حاشيه اين بازديد در گفتگو با خبرنگاران ضمن تسليت فرا رسیدن سالروز شهادت امام رضا(ع) به ملت ايران افزود: اميدواريم ملت ايران همواره با عنايات ولطف امام هشتم(ع ) در مسير توسعه، پيشرفت و ترقي باشد.

رييس جمهور  همچنين با اشاره به اجراي موفق طرح تحول نظام سلامت در كشور و تلاش همه مسوولان بخش بهداشت و درمان براي ارائه بهترين خدمات به مردم در اين بخش، خاطرنشان كرد: طرح تحول نظام سلامت يكي از افتخارات دولت يازدهم است چراكه موضوع سلامت مسئله اي مهم و اساسي در كشور به شمار مي رود.

روحاني با بيان اينكه اساس كار در نظام تحول سلامت بر عهده پرسنل و كادر بخش بهداشت و درمان است، گفت: تلاشگران اين عرصه با جان و دل در مسير ارائه خدمات در اين حوزه فعال هستند و دولت هم با همه توان براي موفقيت اين امر مهم كمك خواهد كرد.

رييس جمهور هدف از اجراي طرح تحول سلامت در كشور را ارائه خدمات درماني با حداقل هزينه از سوي مردم دانست و افزود: طرح تحول نظام سلامت گام مهمي در كاهش هزينه هاي مردم در حوزه درمان و سلامت است.

روحاني با اشاره به ضرورت ادامه طرح تحول نظام سلامت در كشور خاطر نشان كرد: تمام تلاش ما این است که به رغم کاهش درآمدهای دولت، اجراي اين طرح مهم در كشور با قدرت ادامه یابد.

رييس جمهوري همچنين از تلاش ها و زحمات ارزنده كادر درماني و پزشكي كشور در هلال احمر و بهداشت و درمان براي ارائه خدمات به زائران اربعين حسيني و امام رضا (ع) در اين ايام عزاداري تقدير و تجليل كرد.

 

17213

 

کد N1062489