افراط‌گرایان لیبیایی ورود رهبر داعش به سرت را تایید کردند

سیاسی

گروه شبه نظامی افراط‌گرای فجر لیبی تایید کرد که رهبران دو گروه تروریستی داعش و بوکو حرام وارد شهر سرت شده و آماده عملیات بزرگی در این شهر هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری التحریر مصر، گروه شبه نظامی فجر، یکی از گروه‌های مسلح افراط‌گرا در لیبی در صفحه خود در پایگاه اجتماعی فیس بوک نوشت: ابوبکر البغدادی (رهبر گروه تروریستی داعش) و ابوبکر شیکاو (رهبر گروه بوکوحرام) وارد شهر سرت لیبی شده‌اند.

این گروه اعلام کرد حضور رهبران داعش و بوکوحرام به منظور آغاز عملیاتی بزرگ در این شهر و مناطق شمالی لیبی است.

در متن پیام گروه فجر لیبی آمده است: آزادسازی شهر سرت که پایتخت داعش در لیبی خوانده می‌شود، از دست مقامات لیبیایی ضروری است.

روزنامه انگلیسی دیلی میل به نقل از منابع امنیتی گزارش داده بود که ابوبکر البغدادی به شهر سرت لیبی سفر کرده است. منابع مذکور به این روزنامه گفتند که البغدادی برای مداوا بخاطر جراحاتش در حملات هوایی که کاروان وی در استان الانبار را هدف قرار داده بود، وارد ترکیه شده و سپس به لیبی رفته‌ است.

به گفته این منابع البغدادی ابتدا به شهر الرقه سوریه، پایتخت خود خوانده داعش منتقل شده و پس از آنکه تا حدودی بهبود یافت برای تکمیل درمان به ترکیه رفته است.

منابع مذکور اعلام کردند: در حالی که همه به دنبال البغدادی در عراق و سوریه هستند، هیچکس انتظار ندارد که وی به شهر سرت لیبی رفته باشد.

شبکه خبری «اخبار لیبی 24» نیز گزارش داد که البغدادی ظرف چند روز گذشته و به طور مخفیانه به همراه ابوبکر شیکاو که اخیرا با داعش بیعت کرده به سرت رفته است.

این در حالی است که نهادهای رسانه‌ای وابسته به داعش و پایگاه‌ها و صفحه‌های این گروه در شبکه‌های اجتماعی نسبت به این خبر سکوت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1062315