ورود اولین هواپیمای حامل آوارگان سوری به کانادا

سیاسی

اولین گروه از پناهجویان سوری با یک هواپیمای نظامی ارتش کاناد وارد تورنتو شدند.

اولین گروه از پناهجویان سوری با یک هواپیمای نظامی ارتش کاناد وارد تورنتو شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این پناهجویان در فرودگاه تورنتو مورد استقبال جاستین ترودو، نخست وزیر جدید کانادا قرار گرفتند. هواپیمای نظامی ارتش کانادا که حامل 163 پناهجوی سوری بود روز پنجشنبه وارد تورنتو شد.

جاستین ترودو وعده داده است که 25 هزار پناهجوی سوری تا پایان ماه فوریه وارد کانادا می‌شوند.

این در حالی است که دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواه امریکا به تازگی پیشنهاد داده که از ورود مسلمانان به آمریکا جلوگیری شود که این اظهارات با انتقاد‌های شدیدی در داخل و خارج ایالات متحده مواجه شده است.

ترودو در فرودگاه تورنتو از پناهجویان استقبال کرد. اولین خانواده مورد استقبال وی یک زوج سوری به همراه دختر بچه‌ 16 ماهه‌شان بودند. ترودو پیش از ورود هواپیمای آوارگان سوری اعلام کرده بود که "امشب شب با شکوهی" برای کاناداست.

در حالی که دولت جدید کانادا از پذیرش پناهجویان سوری استقبال کرده است، بسیاری از فرمانداران جمهوری خواه ایالت‌های مختلف آمریکا مخالفت خود را با طرح باراک اوباما رئیس جمهوری این کشور مبنی بر پذیرش پناهجویان سوری به خصوص پس از حملات افراط گرایان در پاریس و کالیفرنیا، اعلام کردند.

قرار است دومین هواپیما حامل پناهجویان سوری روز شنبه در شهر مونترال فرود آید.

نزدیک به 800 پناهجوی سوری توسط مقامات بهداشتی و امنیتی روزانه در لبنان و اردن مورد بررسی قرار می‌گیرند و پس از این معاینات و بازرسی‌ها می‌توانند برای پناهندگی به کانادا سفر کنند.

انتهای پیام

کد N1062198