در پاسخ به اظهارات وزیر خارجه عربستان؛

عمران الزعبی: الجبیر در جایگاهی نیست که درباره سوریه صحبت کند

سوريه

وزیر اطلاع رسانی سوریه در واکنش به اظهارات مداخله جویانه همتای عربستانی خود در خصوص لزوم برکناری بشار اسد از قدرت، اعلام کرد: عادل الجبیر باید بداند که اظهارات تکراری‌اش درباره اسد یاوه گویی بیش نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از پایگاه خبری العهد، عمران الزعبی وزیر اطلاع رسانی سوریه در این اظهارات خود اعلام کرد: عادل الجبیر، وزیر خارجه عربستان باید بداند که اظهارات تکراری‌اش درباره برکناری بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در حقیقت یاوه‌گویی محض بوده و لایق نظام عربستان است.

الزعبی خطاب به الجبیر گفت: تو در مقامی نیستی که بخواهی از مردم و دولت سوریه و رهبرانش صحبت بکنی و به تو نصیحت می‌کنم که در خصوص مسائلی که با مقیاس کوچک جایگاه تو همخوانی دارد صحبت کنی شاید بتوانی در آنها موفق عمل کنی چرا که همواره شکست خورده‌ای.

وزیر خارجه عربستان پیشتر در کنفرانسی در ریاض مدعی شده بود که مردم سوریه خواهان برکناری اسد از قدرت هستند و اسد باید یا با مذاکره از قدرت کنار برود یا با جنگ روبرو خواهد شد.

الزعبی در ادامه خاطر نشان کرد: این برده (الجبیر) فکر می‌کند وقتی از بزرگان صحبت کند بزرگ می‌شود. شاید هم گمان می‌کند که صحبت‌های آتشینش در علم سیاست و دیپلماتیک جایی دارد.

وزیر اطلاع رسانی سوریه تاکید کرد: باز هم به الجبیر می‌گویم که اشکالی ندارد هر هفته اظهاراتی خصمانه برای تحریک جبهه تروریست‌ها که نظام عربستان آنها را بر علیه سوریه‌ بسیج کرده ایراد کند اما حافظه کمتر یاری می‌کند تا چیزهایی را که باعث خنده می‌شود به یاد بیاوریم.

انتهای پیام

کد N1062144