تاکید دبیر مرجع کنوانسیون مبارزه با فساد بر شناخت گلوگاه های فساد

سیاسی

دبیر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری گفت: یکی از اقدامات مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد، همکاری نزدیک با بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسن مردعلی در دیدار با رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد بر لزوم ایجاد و گسترش همکاری‌های بین المللی و منطقه ای در خصوص مبارزه با فساد تاکید کرد.

مردعلی در این دیدار که روز دوشنبه در دفتر مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد وزارت دادگستری انجام شد، اظهار کرد: فصل دوم (پیشگیری از فساد) و فصل پنچم (استرداد دارایی) از اهمیت خاصی برخوردار بوده و عزم جدی مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد بر پیشگیری از جرم، استرداد دارایی و شناخت گلوگاههای فساد در کشور است.

وی گفت: یکی از اقدامات مرجع ملی، همکاری نزدیک با بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد است که در این راستا می توان به برگزاری نشست با همکاری بخش خصوصی (اتاق بازرگانی تهران) و دفتر مقابله جرم و مواد مخدر سازمان ملل اشاره کرد.

«لیک بون وات» رئیس دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر سازمان ملل متحد نیز اظهار کرد: در نشستی که با دفتر مرکزی در وین خواهیم داشت، نظرات مرجع ملی کنوانسیون مبارزه با فساد جمهوری اسلامی ایران را در خصوص افزایش همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی مطرح خواهم کرد.

وی تاکید کرد: همکاری بسیار نزدیکی با مرجع ملی برای اجرای همکاری مشترک دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر و شرکای دولتی برای سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ خواهیم داشت و قرار است برنامه همکاری امسال در وین توسط دبیر اجرایی UNODC و وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران امضاء شود.

انتهای پیام

کد N1061010