۰
با حضور معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد برگزار می‌شود

افتتاحیه نخستین هفته‌های قرآن و عترت کشور

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

علیرضا حفیظی، دبیر اجرایی هفته‌های قرآن و عترت کشور از برگزاری نخستین هفته قرآن و عترت در استان فارس خبر داد .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، علیرضا حفیظی دبیر اجرایی هفته های قرآن و عترت ضمن تشریح برنامه این هفته، گفت: مراسم افتتاحیه رسمی این رویداد مذهبی در استان فارس، ساعت 9 صبح روز پنج‌شنبه 19 آذر ماه همزمان با رحلت پیامبر مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) برگزار خواهد شد .

وی افزود: این مراسم با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اصغر امیرنیا مدیرکل تبلیغ و ترویج، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان فارس، استاندار و سایر مسئولین استان برگزار خواهد شد .

وی اضافه کرد: فراخوان جشنواره‌های رقابتی این هفته‌ها، در هفت استان برگزار کننده شامل: کرمانشاه، اردبیل، سیستان و بلوچستان، مازندران، ایلام، کردستان و جنوب استان کرمان چاپ و توزیع شده است .

خاطرنشان می‌شود هفته های قرآن و عترت در 12 رشته فرهنگی هنری مرتبط با موضوعات قرآن و عترت شامل هشت بخش رقابتی و چهار بخش غیررقابتی در ماه‌های آذر، دی و بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری هفته‌های قرآن و عترت، ایجاد شور و نشاط قرآنی و همچنین ارائه همه جانبه توانمندی های استان ها با مضامین قرآن و عترت، تولید آثار و فعالیت های جدید و کشف استعدادهای بالقوه است که در این راستا ماحصل برنامه‌ها و جشنواره‌های هفته قرآن و عترت در طی یک هفته در نمایشگاه‌ها، جشنواره‌ها‌، مسابقات، نشست‌ها و محافل، برای عموم علاقه‌مندان ارائه خواهد شد و در پایان، آثار برتر هر بخش، در نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم سال آینده، نمایش داده می‌شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.