در دیدار با ولایتی

وزیر اقتصاد لبنان: امروز جهانیان نسبت به نقش ایران در نبرد با تروریسم اذعان دارند

وزیر اقتصاد لبنان بر نقش ایران در مبارزه با تروریسم تکفیری تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ علی حسن خلیل، وزیر اقتصاد لبنان در ابتدای دیدار با دکتر علی‌اکبر ولایتی، رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز خرسندی از سفر به ایران گفت: خیلی خوشحالم بعد از دو سال با شما دیدار می‌کنم شما زمانی که پیش از این وزیر خارجه بودید نیز ملاقاتی با یکدیگر داشتیم.

او ادامه داد: شما نقش زیادی در تقویت روابط میان گروه‌های لبنانی و حل مشکلات این کشور داشتید و باعث شدید جبهه مقاومت تقویت شود.

وزیر اقتصاد لبنان خاطرنشان کرد: خدا را شکر امروز که به تهران آمدم ایران در اوج قدرتمندی خود در مبارزه با چالش‌های منطقه‌یی قرار دارد. ما همه بر این باور هستیم که ایران از چالش‌ها و تحریم‌ها به طور قاطعانه عبور می‌کند و ما امید داریم در آینده توازن بین ارتباطات کشورهای منطقه‌یی و ایران برقرارشود.

علی حسن خلیل در ادامه گفت: امروز می‌گویم ما بدون ایران نمی‌توانیم در منطقه آینده‌ای امن داشته باشیم و ایران در ترسیم سیاست‌های آینده نقش به‌سزایی دارد.

وی خاطرنشان کرد: با حضور ایران ما نسبت به مناسبات سال‌های آتی مطمئن هستیم و ما با توجه فراوان اظهارات شما را در سوریه و لبنان برای تعیین حق سرنوشت این کشورها توسط مردم شنیدیم و مردم سوریه باید آینده سیاسی خود را به دور کشتارها ترسیم کنند.

وزیر اقتصاد لبنان هم‌چنین تاکید کرد: امروز جهانیان همگی حتی کشورهایی که سردشمنی با ایران داشتند نسبت به نقش ایران در نبرد با تروریسم تکفیری و جهانی اذعان دارند و وقتی کشورهای منطقه و جهان از این تروریسم حمایت کردند‌، امروز احساس می‌کنم که خودشان در پرورش این غولی که خط و نشان می‌کشد سهیم بوده‌اند.

وزیر اقتصاد لبنان هم‌چنین اظهار کرد: همان‌طور که ما خودمان را بخشی از نبرد در کنار جمهوری اسلامی در جبهه مقاومت و ضد اسراییل دیده‌ایم، در مقابله با تروریسم تکفیری نیز کنار جمهوری اسلامی هستیم و به پیروزی ایمان داریم. از سوی دیگر در این سفر من با مسوولان مربوطه موضوع تقویت مناسبات اقتصادی ایران و لبنان را بررسی کردم.

او افزود: متاسفانه ما شاهد تحولات خوبی در مناسبات سیاسی دو ملت بوده‌ایم اما در حوزه اقتصادی پیشرفتی نداشتیم که این امر مسوولیت ما را دو چندان می‌کند که در این زمینه تلاش جدی داشته باشیم و سطح مناسبات اقتصادی را در سطح سیاسی ارتقا ببخشیم.

علی حسن خلیل خاطرنشان کرد: ما امروز در وزارت اقتصاد اراده‌ای جدی درباره پیشبرد روابط دو کشور لمس کردیم و فرصت خوبی داریم که باید از آن بهره‌برداری کنیم. به خصوص بعد از تحولات پس از تحریم‌ها و پیروزی ایران در مذاکرات هسته‌ای می‌توان موفقیت‌های خوبی در عرصه بانکی داشت و با توجه به تجربیات خوب لبنان ما می‌توانیم این تجربیات را در اختیارتان بگذاریم. آن چه که مهم است این است که جمهوری اسلامی می‌تواند در این زمینه اقدام کند. به خصوص با توجه به تقویت روابط دو کشور و تامین یک نوع همکاری در بخش‌های مالی و بانکی ایران و لبنان.

انتهای پیام

کد N1059795