اولین توافقنامه امنیت سایبری در شورای اتحادیه اروپا امضا شد

براساس اولین توافق امنیت سایبری اتحادیه اروپا درباره موتورهای جستجوگر و فراهم کنندگان اطلاعاتی شامل eBay، آمازون و گوگل، این شبکه‌ها باید امنیت زیربنایی خود را تقویت کرده و هرگونه رویداد مهمی را به دولت‌ها گزارش دهند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، قانونگذاران اروپایی توانستند اولین توافقنامه خود درباره امنیت سایبری را به امضا برسانند و کمپانی‌ها و شبکه‌های بزرگ اینترنتی را که نقش حیاتی در جامعه ایفا می‌کنند، موظف کنند تا زیرساخت‌های امنیتی خود را تقویت کرده و هرگونه نقض امنیتی را گزارش دهند.

آندرس شواب، گزارشگر پارلمان اروپا طی بیانیه‌ای مطبوعاتی امروز (سه‌شنبه) درباره این توافق گفت: ما امروز به یک هدف مهم دست یافتیم. ما برای اولین بار درباره قوانین گسترده امنیت سایبری اتحادیه اروپا توافق کردیم؛ قوانینی که اتحادیه سال‌ها از آنها دفاع کرده است.

براساس این قوانین جدید، بازارهای آنلاین، موتورهای جستجوگر و شبکه‌های ارائه دهنده اطلاعات شامل eBay، آمازون و گوگل باید زیرساخت‌های امنیتی خود را تقویت کرده و هرگونه رخداد مهم را به دولت‌ها گزارش دهند. شبکه‌های اجتماعی گفته می‌شود که شامل این دستورالعمل نمی‌شوند.

اداره امنیت اطلاعات و شبکه‌های پارلمان اروپا که مسئول تصویب رسمی این قوانین بوده نیز اعلام کرده است که قوانین امنیت سایبری متفاوت اتحادیه 28 عضوی اروپا را هماهنگ خواهند کرد. یک گروه همکاری استراتژیک نیز به منظور تبادل اطلاعات، تهیه پیش نویس دستورالعمل‌ها و هماهنگی کشورهای عضو در ظرفیت‌های فعالیت‌های ضد سایبری ایجاد خواهد شد.

مقامات اتحادیه اروپا برآورد می‌کنند اتفاقات امنیتی ناشی از اشتباهات فنی و انسانی در کنار حملات مشکوک سالانه برای این اتحادیه بیش از 370 میلیارد دلار هزینه در بردارد.

انتهای پیام

کد N1059721