داعش در سال 2015 ماهانه 80 میلیون دلار درآمد داشته است

یک اندیشکده غربی امروز(دوشنبه) برآورد کرد، گروه تروریستی داعش تا پایان سال 2015 به طور میانگین 80 میلیون دلار در ماه درآمد کسب می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، اندیشکده آمریکایی ‌IHS در این برآورد خود گفت، گروه تروریستی داعش تقریبا 50 درصد از این درآمد را از اخذ مالیات و ضبط اموال در مناطقی که اشغال کرده و 43 درصد آن را از راه فروش نفت کسب کرده است.

لودوویکو کارلینو، تحلیلگر ارشد در موسسه IHS گفت: یکی از اصلی ترین منابع درآمد داعش مالیات بندی بر فعالیت‌های اقتصادی و خدمات اساسی در مناطق تحت اشغال خود از جمله در مورد برق، شبکه‌های تلفن همراه، دسترسی به اینترنت، کشاورزی، صنایع و اصناف است.

کارلینو توضیح داد، حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش عمدتا میدان‌های نفتی و ظرفیت پالایشگاهی این گروه تروریستی را هدف قرار می‌دهند و در جریانهای مالی ناشی از صنعت نفتی که به دست داعش افتاده اخلال ایجاد می‌کنند اما از بین بردن درآمدهای مالیاتی این گروه تروریستی بدون آسیب زدن به غیرنظامیان بسیار دشوار است.

اندیشکده IHS همچنین فاش کرد که داعش برای متوازن نگه داشتن بودجه‌اش به تقلا افتاده و اقدام به کاهش دست‌مزد نیروهایش و افزایش قیمت خدمات اولیه نظیر برق در مناطق تحت کنترل خود کرده‌ است.

انتهای پیام

کد N1058482