مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تاکید کرد

ضرورت کشف استعدادهای روستائیان در ترویج فرهنگ قرآنی

قرآن کريم

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، گفت: در مناطق روستایی استعدادهای قابل توجهی در زمینه قرآنی وجود دارد که این استعدادها باید کشف شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، گفت: در مناطق روستایی استعدادهای قابل توجهی در زمینه قرآنی وجود دارد که این استعدادها باید کشف شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در هفتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی خراسان جنوبی گفت: علیرغم همه جلساتی که پیرامون مسائل قرآنی گرفته می‌شود و عدم خلاء قانونی برای حذف موازی‌کاری باز هم شاهد این آسیب هستیم.

وی ادامه داد: متأسفانه برخی رقابت‌ها و رکوردگیری‌ها که در میادین ورزشی شاهد آن هستیم در مسابقات قرآنی نیز در پاره‌ای از موارد مشاهده می‌شود، که موجب نارضایتی برخی از فعالان قرآنی شده و باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر کسانی در دوره‌ای از مسابقات قرآنی کسب امتیاز می‌کنند باید شرایطی فراهم شود که در دوره‌های بعدی نیروهای جدید‌تر ورود پیدا کنند نه اینکه همواره افراد خاصی هر چند نخبه قرآنی در این مسابقات شرکت کنند.

لطفیان ادامه داد: باید شرایطی را فراهم کنیم که اگر ادارات و سازمان‌ها برنامه‌های قرآنی درون سیستمی نیز برگزار می‌کنند تحت نظارت شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی گیرد تا شاهد پیوستگی فعالیت‌های قرآنی در استان باشیم.

وی گفت: یکی دیگر از موضوعات قابل تأمل در بحث آموزش قرآن غفلت از استعدادهای روستایی است و ما تمام تلاشمان را متمرکز بر شهر‌ها کرده‌ایم، در حالی‌که در مناطق روستایی استعدادهای قابل توجهی در زمینه قرآنی وجود دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: اگر مدیرکل تبلیغات یا ارشاد در جلسات قرآنی حضور می‌یابند شایسته است به عنوان عضو شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی حضور یابند که این شورا نیز بیشتر معرفی شود.

انتهای پیام

کد N1058111