علی شمخانی:

گزارش آژانس در پاره‌ای موارد ناقص، غیرقابل قبول و مردود است

مدير كل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی,انرژي هسته‌يي,آمانو,آژانس بين‌المللي انرژي اتمي,تروريسم,دبير شوراي عالي امنيت ملي,علي شمخاني,ایران و لبنان

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رشد نگران کننده تهدیدات تروریستی در جهان، ضرورت توجه به ریشه‌های شکل‌گیری و توسعه این پدیده شوم وهمکاری صادقانه جامعه بین‌الملل برای مقابله با تروریسم را اجتناب‌ناپذیر نموده است.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: رشد نگران کننده تهدیدات تروریستی در جهان، ضرورت توجه به ریشه‌های شکل‌گیری و توسعه این پدیده شوم وهمکاری صادقانه جامعه بین‌الملل برای مقابله با تروریسم را اجتناب‌ناپذیر نموده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) علی شمخانی در دیدار پیش از ظهر روز دوشنبه با علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان با اشاره به گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیرامون برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان اظهار کرد: اگرچه این گزارش در پاره‌ای موارد ناقص، غیرقابل قبول و مردود است؛ لیکن بندهایی از آن ضمن تایید عدم انحراف در برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی به صورت صریح نشان دهنده باطل بودن ادعاها و اتهاماتی است که طی 11 سال گذشته از سوی برخی کشورها در این زمینه مطرح می‌گردید.

وی اعتراف آژانس به حقانیت جمهوری اسلامی را دیرهنگام و فاصله گرفتن ار رویکرد سیاسی عنوان و اظهار کرد: با انتشار این گزارش،هیچ دلیل حقوقی، فنی و قانونی برای بسته نشدن مسایل گذشته مربوط به برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.

وی با ابراز تاثر از شهادت شمار زیادی از شهروندان لبنان در عملیات های تروریستی خاطرنشان کرد: تا زمانی که حمایت مالی سازمان یافته از گروه‌های تکفیری پایان نیابد و مرزها برای ارسال سلاح برای آن‌ها باز باشد، همچنان غیرنظامیان قربانی خواهند شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی نقش ارتش و نیروهای حزب‌الله لبنان را در تامین امنیت برای لبنان به ویژه در برابر تهدید اصلی منطقه که رژیم صهیونیستی است، ممتاز دانست و تاکید کرد: رویکرد صحیح مقاومت لبنان در مقابله با جریان‌های تکفیری در خاک سوریه موجب کاهش زمینه‌های نفوذ و عملیات جریان‌های افراطی در لبنان گردیده و امیدواریم ادامه این روند باعث امنیت‌آفرینی بیشتر برای لبنان گردد.

وی افزود: امروز درستی و حقانیت محور مقاومت که از ابتدا مقابل این فتنه ایستاد و ماهیت خبیث گروه‌های تروریستی را که به اسم مقابله با دولت سوریه در حال قتل عام مردم بودند بیش از پیش آشکار شده است.

وی قطع شبکه‌های ماهواره‌ای المنار و المیادین لبنان را که اقدام به افشای ماهیت تروریسم و ترسیم حقایق می‌نمودند محکوم کرد و گفت: ایجاد مانع برای آزادی بیان در تناقض با ادعاهای کشورهای مدعی حقوق بشر است.

نماینده مقام معظم رهبری تصریح کرد: خلأ سیاسی در لبنان وضعیت شکننده‌ای را پیش روی این کشور قرار داده است و امیدواریم با وحدت ودرایت سران گروه‌های سیاسی فردی مناسب که منافع ملی لبنان و جبهه مقاومت را تامین نماید برای عبور از این بحران انتخاب شود.

وی د ادامه گسترش همکاری‌های تجاری و اقتصادی میان دو کشور را با توجه به فراهم بودن زمینه ها و ظرفیت‌های گسترده موجود خواستار شد.

علی حسن خلیل وزیر دارایی لبنان نیز در این دیدار با اشاره به فرصت های همکاری اقتصادی میان دو کشور تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران شریک راهبردی ماست و ما علاقه‌مند به گسترش سطح روابط هستیم.

وی افزود: قطع مسیرهای حمایت مالی از گروه های تروریستی برای مقابله با آنان ضروری است و این مسئله با همکاری میان همه کشورها امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

کد N1058008