۰
بیگلری خواستار شد:

دستور جلوگیری از قطع یارانه اقشار ضعیف

  • ۸بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
هدفمندي يارانه‌ها

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی خواستار دستور ویژه برای جلوگیری از قطع یارانه اقشار کم درآمد و ضعیف شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محسن بیگلری در تذکری در جلسه علنی امروز دوشنبه با تبریک روز دانشجو و هفته معلولین گفت: ما از خیر تعیین کمیته‌ای که قرار بود برای رفع محرومیت کردستان تشکیل شود گذشتیم اما لازم و ضروری است حداقل برای بازسازی مدارس تحصیلی کردستان و اشتغال جوانان کردستانی کمیته‌ای تشکیل شود.

وی در تذکری به وزیر کشور افزود: نه تنها قول شما در ارتباط با بازگشایی بازارچه‌ی سیف سقز و ایجاد بازارچه مرزی کولبری اجرایی نشده بلکه بازارچه‌های بانه و مریوان و سروآباد هم بسته شدند و ما شاهد بیکار شدن هزاران خانواده هستیم، لازم است دستور سریع برای اجرای موارد مذکور صادر شود.

این نماینده مجلس در تذکر دیگری به وزیر ورزش گفت: امروز روز دانشجو و روز جوانان مملکت است اما 18 ماه است که از دستور وزیر برای افتتاح استخر بانه و تامین اعتبار برای تعمیر و بازسازی استخر سقز، گذشته و معاونین وزیر دستور را اجرایی نمی‌کنند.

بیگلری ضمن قدردانی از تغییر کاربری 430 هکتار زمین در بانه و 295 هکتار در سقز و حل مشکل تازه آباد سقز و تامین اعتبار برای کنارگذر فرودگاه سقز در عین حال یاد آور شد: مشکلات عدیده‌ای در بخش راه و شهرسازی در کردستان به ویژه سقز و بانه وجود دارد و اکثر جاده‌های روستایی کردستان به ویژه سقز و بانه مسدود است، زیرا به دلیل بی برنامگی و عدم پاسخگویی مدیر کل راه استان هنوز قرارداد برف روبی در منطقه کوهستانی و سردسیر کردستان بسته نشده است.

وی در پایان با اشاره به کشته شدن بیش از 20 نفر در جاده‌های اطراف سقز در یکی دو ماه گذشته اظهار کرد:‌انتظار داریم کمیته‌ای از سوی وزارت برای بررسی این موضوع اعزام شوند تا بیش از این شاهد داغدار شدن همشهریانمان نباشیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.