محمدرضا عارف:

حماسه راهپیمایی اربعین نشان از همبستگی مسلمانان است

سیاسی

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: راهپیمایی اربعین نشان از وفاق مثال‌زدنی مسلمان در پاسداشت شعائر دینی و عظمت قیام امام حسین(ع) است و این همبستگی می‌تواند در سطوح مختلف تکرار شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در دیدار اعضای شاخه جوانان حزب اراده ملت ایران، با اشاره به راهپیمایی عظیم اربعین، این حماسه را نشان‌دهنده وحدت و همبستگی میان مسلمانان و پویایی شیعه دانست و گفت: مشارکت بیش از ۲۷ میلیون زائر از بیش از ۶۰ کشور جهان در راهپیمایی اربعین و حضور  این جمعیت در کشور عراق که با چالش‌های مختلف امنیتی روبروست نشان از وفاق مثال‌زدنی مسلمان در پاسداشت شعائر دینی و عظمت قیام امام حسین(ع) است و این همبستگی می‌تواند در سطوح مختلف تکرار شود.

وی با قدردانی از زحمات تمامی نهادهای درگیر در حفظ امنیت زائرین، از مقامات کشور عراق جهت همکاری با مسئولان ایرانی در برقراری امنیت و حفظ جان زائرین تشکر کرد و گفت: ملت‌های اسلامی دریافته‌اند که با داشتن امید و آرمان و بدون تکیه بر بیگانگان در کنار یکدیگر می‌توانند دست به خلق حماسه‌های بزرگی بزنند و دنباله‌رو سالار شهیدان، حضرت سیدالشهدا(ع) باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی به در پیش بودن روز دانشجو اشاره و با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو به‌ ویژه شهدای ۱۶ آذر ۱۳۳۲ آرمان‌گرایی، عدالت‌خواهی، حرکت در مسیر انقلاب اسلامی، اخلاق‌ورزی و خرد‌ورزی را از مطالبات دانشجویان دانست و گفت: در دهه سوم انقلاب با رکود نسبی فعالیت‌های دانشجویی به دلیل غلبه نگاه امنیتی بر فضای دانشگاه روبرو بودیم. فضای دانشگاه در آن سال‌ها در اختیار گروه خاص قرار داشت و یک نگاه تک‌بعدی بر فضای دانشگاه حاکم بود که البته  با ذات انقلاب اسلامی ما سازگاری نداشت.

عارف با بیان اینکه باید با نقد عملکرد جنبش دانشجویی به سمتی حرکت کنیم که این جنبش راه تعالی را طی کند، خاطرنشان کرد: امروز باید تلاش کنیم با کمک جنبش دانشجویی به سمت رشد کشور و تبدیل شدن به قطب علمی در منطقه حرکت کنیم که این اهداف با نقادی٬ خردورزی و توجه به مسائل حساس کشور عملی می‌شود.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر انتخابات مجلس در تراز بالاتری از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۹۲ برگزار شود، آسیب‌پذیری نظام را در برابر چالش‌های مختلف کاهش می‌دهد و باعث افزایش  نقش‌آفرینی جمهوری اسلامی ایران در منطقه می‌شود.

رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با بیان اینکه اصلاح‌طلبان با اتهام‌زنی رقیب میدان رقابت را خالی نخواهند کرد، گفت: حادثه قرچک ورامین به ضرر کسانی شد که یک همایش قانونی را می‌خواستند با اخلال روبرو کنند و این‌گونه برخوردها نشان‌دهنده پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان است که عده‌ای را نگران کرده است.

عارف در پایان با تأکید بر اینکه در رقابت انتخاباتی الگویی از اخلاق‌مداری، همدلی و همبستگی ملی را به نمایش خواهیم گذاشت، گفت: از تمامی نهادهای مسئول در امر انتخابات می‌خواهم زمینه حضور هر چه بیشتر همه سلایق و وفاداران به نظام جمهوری اسلامی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی فراهم کنند تا شاهد مشارکت و حضور پرشور مردم در روز انتخابات باشیم.

کد N1055518