هیبت‌الله آخوندزاده رهبر طالبان می‌شود

پس از مرگ اختر منصور رهبری طالبان را هیبت الله آخوندزاده برعهده می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خامه پرس، به دنبال بالا گرفتن شایعات در مورد کشته‌ شدن ملا اختر منصور برخی از منابع از میان گروه طالبان به رسانه‌ها می‌گویند قرار است هیبت الله آخوندزاده رهبری طالبان را برعهده بگیرد.

یکی از فرمان‌دهان طالبان در گفت‌گو با خبرگزاری رویترز تایید کرده که ملا اختر محمد منصور رهبر طالبان روز پنج‌شنبه جان باخته‌ است.

این منبع که از اعضای ارشد گروه طالبان است افزوده‌ است که اختر منصور پس از آن‌که روز سه‌شنبه از سوی ملا عبدالله سرحدی هدف رگبار گلوله‌ قرار گرفته، روز پنج‌شنبه بر اثر شدت جراحات جان باخت.

این عضو طالبان هم‌چنان گفته‌است که شیخ هیبت الله آخوندزاده که از جمله معاونان ملا اختر محمد منصور بود، رهبری طالبان را به عهده خواهد گرفت و خبر مرگ ملا منصور را نیز در وقت مناسب اعلام خواهد کرد.

این در حالی‌ست که سخنگوی عبدالرشید دوستم، معاون اول رییس جمهور افغانستان نیز خبر کشته‌ شدن ملا اختر محمد منصور را تایید کرد.

ملا اختر محمد منصور هفتۀ گذشته در ۲۵ کیلومتری شهر کویتۀ پاکستان در جریان یک نشست با فرمان‌دهان طالبان پس از درگیری لفظی از سوی ملا عبدالله سرحدی هدف گلوله‌ قرار گرفت.

با این حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان این موضع را رد می‌کند و می‌گوید که ملا اختر منصور هنوز زنده‌ است.

انتهای پیام

کد N1054742