صادقی در گفت‌وگو با ایسنا،

رقابت صحیح در انتخابات فرصتی استثنایی در جهت تقویت دموکراسی است

انتخابات,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم

یک عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: رقابت صحیح فرصتی برای تقویت دموکراسی خواهد بود و نحوه فعالیت جریانات و افزایش مشارکت می‌تواند منجر به انسجام میان این جریانات شود.

یک عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: رقابت صحیح فرصتی برای تقویت دموکراسی خواهد بود و نحوه فعالیت جریانات و افزایش مشارکت می‌تواند منجر به انسجام میان این جریانات شود.

ضرغام صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با بیان اینکه انتخابات در هر کشوری هم می‌تواند تهدید باشد و هم فرصت، اظهار کرد: اگر انتخابات چه مجلس یا خبرگان در یک رقابت صحیح و مومنانه برگزار شود، فرصتی استثنایی بوده و به تقویت دموکراسی در کشور کمک خواهد کرد.

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: آنچه در نظام جمهوری اسلامی ایران اهمیت دارد این است که در بحث انتخابات به نحوی عمل کنیم که نتایج آن اقتدار کشور باشد و اگر این نگاه حاکم باشد افزایش میزان مشارکت مهم بوده و هر اندازه میزان مشارکت افزایش یابد انتخابات بهتری خواهیم داشت.

این عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: بنابراین وقتی اولین هدف و اولویت این باشد که مشارکت افزایش یابد تمام افرادی که در جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند به مسئولیت خود واقف خواهند بود و بستر آرامش و امنیت در قالب قوانین موضوعه کشور فراهم خواهد شد.

نماینده مردم شیراز در مجلس در ادامه اظهار کرد: برای اینکه زمینه برای افزایش مشارکت فراهم شود به نظر می‌رسد تمام جریانات سیاسی، احزاب و گروه‌ها در خلال انتخابات می‌توانند موجب این افزایش مشارکت شوند و زمینه‌ای فراهم شود که انتخابات به انسجام همه جریانات منجر شود.

صادقی افزود: اگر احزاب و جریانات و گروه‌ها با نگاه باز وارد انتخابات نشوند اختلاف‌ها و تخریب‌ها به وجود می‌آید که منجر به تفرقه می‌شود در نتیجه باید در فضای آرام با حفظ قوانین و دلبستگی به جمهوری اسلامی ایران و تحت حمایت رهبری به نحوی عمل کنیم که نتیجه رقابت‌ها منجر به اقتدار مملکت شود و ما هم در این اقتدار مشارکت داشته باشیم.

انتهای پیام

کد N1054623