نیروهای ویژه پنتاگون به عراق می‌آیند

عراق

نشریه نزاویسیمایا اعلام کرده است که پنتاگون در عراق و سوریه جنگ مسکوت خود را شروع می کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از نشریه روسی نزاویسیمایا، ایالات متحده در صدد است نیروهای عملیاتی زبده خود را به خاورمیانه بفرستد تا به حملات علیه تروریست ها در عراق و سوریه دست بزند. قرار است در عراق جمعاً 200 نفر از اعضای این واحدها همراه با پرسنل فرعی مستقر شوند.

این در حالیست که حیدر العبادی، نخست وزیر عراق اظهار داشته است که از هر کمک خارجی استقبال می کند ولی استقرار جدید نیروهای خارجی در عراق باید با دولت این کشور هماهنگ شود. این امر با اظهارات مسئولین آمریکایی مبنی بر اینکه برنامه اعزام نیروها قبل از سخنرانی مربوطه اشتون کارتر وزیر دفاع با بغداد هماهنگ شده بود، مغایرت دارد.

گفتنی است؛ گروه های مسلح شیعه عراق مخالفت خود را با این اقدام ابراز کرده و آمریکا را به حمایت از شبه نظامیان داعش متهم نمودند. الکساندر ایگناتنکو رئیس انستیتوی دین و سیاست در مصاحبه با نزاویسیمایا گازتا اظهار داشت که هدف امریکایی ها، ردیابی و نابودی سران داعش و تحکیم تعامل با کردهای سوریه و عراق است.

ایگناتنکو در این رابطه تأکید می‌کند که اختلاف نظرهای اساسی در روند نشست وین(برای حل بحران سوریه) نه تنها بین روسیه و ترکیه بلکه بین روسیه و ایران از یک سو و پادشاهی های عربستانی و ترکیه از سوی دیگر مشاهده می شود. این اختلاف نظرها در ملاقات بین المللی اواسط ماه دسامبر در نیویورک نیز بروز خواهد کرد زیرا تدوین لیست واحد سازمان های تروریستی که برای همه شرکت کنندگان قابل قبول باشد، کار ساده ای نیست.

5252

کد N1054591