آلمان نیز به ائتلاف علیه داعش در سوریه پیوست

پارلمان آلمان امروز (جمعه) با پیوستن این کشور به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش موافقت کرد؛ طرحی که هدفش عمدتا حمایت و پشتیبانی نظامی از فرانسه برای مقابله با داعش اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری دویچه وله، اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان خواستار حمایت نمایندگان پارلمان از طرح مذکور شده بود.

وی هنگام دادن این طرح گفت: منافع ما در مقابله با داعش است. ما منافع خود را در خاورمیانه‌ای آرام دنبال می‌کنیم. درست است که همبستگی در مناسبات سیاسی اهمیت زیادی دارد اما منافع حیاتی آلمان در بازگشت صلح و آرامش به منطقه است.

پس از حملات پاریس که ۱۳۰ کشته برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را پذیرفت آلمان در همبستگی با فرانسه اعلام کرد که از حملات هوایی این کشور علیه مواضع داعش در سوریه پشتیبانی می‌کند.

این پشتیبانی قرار است از طریق اعزام جنگنده‌های رهگیر تورنادو هواپیماهای سوخت‌رسان و یک کشتی جنگی به منظور شناسایی دقیق مواضع داعش‌، سوخت رسانی به هواپیماها و حفاظت از ناو هواپیمابر شارل دوگل صورت گیرد.

از سوی دیگر ارتش آلمان که تاکنون در دوازده منطقه تحت مناقشه حضور داشته به منظور مقابله با افراط‌گرایان در مالی ۶۵۰ سرباز را به کمک نیروهای نظامی فرانسوی حاضر در منطقه اعزام می‌کند.

در آستانه رای گیری پارلمان آلمان صدها تن از مخالفان جنگ شامگاه پنجشنبه با تجمع در خیابان‌های برلین از پارلمان خواستند که طرح پیوستن آلمان به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش را تصویب نکند.

انتهای پیام

کد N1053972