شورای امنیت درباره وضعیت حقوق‌بشر کره‌شمالی تشکیل جلسه می‌دهد

حقوق بشر,کره شمالی

سفیر آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که شورای امنیت این سازمان قرار است در ماه جاری میلادی نشستی را برای بررسی نقض گسترده حقوق بشر در کره‌شمالی که دومین نشست در این باره محسوب می‌شود، برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سامانتا پاور، سفیر آمریکا در سازمان ملل با تاکید بر اعمال فشارهای بیشتر علیه کره‌شمالی اعلام کرد: 9 عضو از کشورهای حاضر در شورای امنیت سازمان ملل شامل انگلیس، فرانسه و ایالات متحده در نامه‌ای خواستار برگزاری نشستی درباره نقض حقوق بشر در کره‌شمالی شدند.

سفیر آمریکا در سازمان ملل ادامه داد: ما بر این باوریم که شورای امنیت سازمان ملل باید به روشن شدن تمامی نقض‌های حقوق بشر در کره‌شمالی ادامه دهد و به صورت منظم نشست‌هایی را در این باره برگزار کند. ما باید هر آنچه را که می‌توانیم برای ایجاد تغییر در وضعیت حقوق بشر کره‌شمالی انجام دهیم چون جرایم علیه حقوق بشر در این کشور همچنان ادامه دارد.

سخنگوی هیات آمریکایی در سازمان ملل ادامه داد: واشنگتن برای برگزاری هرچه سریعتر این نشست از جانب شورای امنیت سازمان ملل تلاش خود را می‌کند.

سال گذشته میلادی چین که تنها متحد پیونگ‌یانگ محسوب می‌شود، تلاش کرد تا نخستین نشست درباره وضعیت حقوق بشر در کره‌شمالی را بلوکه کند.

انتهای پیام

کد N1053616