کازرونی: راهپیمایی اربعین حرکت تروریست ها را خنثی کرد

ایرنا نوشت: عضو مجلس خبرگان رهبری، اهل سنت واقعی را محب اهل بیت(ع) دانست و گفت: داعش زباله ای است که بر اساس تفکر افراطی ایجاد شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسن کازرونی در مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی با بیان این که اساس اسلام بر پایه محبت اهل بیت(ع) است، از عملکرد گروهک تروریستی داعش انتقاد کرد.

وی افزود: داعش امروز فضای خشن به وجود آورده و اسلام و پیامبر رحمتش را خشن ترین نشان می دهد، در صورتی که اسلام دین رافت و رحمت الهی است.

کازرونی، راهپیمایی اربعین حسینی را مانوری از اسلام با محبت دانست و ادامه داد: اسلام داعشی ها که طفل را گردن می زنند چگونه اسلامی است؟ داعش از تفکر و تراوش ذهنی سنی اهل معرفت به وجود نمی آید بلکه تراوشات افراطی گری است.

وی خاطرنشان کرد: راهپیمایی اربعین حسینی خنثی کننده حرکت داعشی ها است که با پرچم شهادتین فعالیت می کنند.

کازرونی افزود: اسلام عریان است و لباس اسلام تقوا است؛ کسانی که تقوا دارند و از گناهان اجتناب کرده و در مسیر صحیح قدم بر می دارند ، خداوند به آنها بهشت را بشارت می دهد.

کازرونی تصریح کرد: گاه خارهایی در سیاست و مسائل اجتماعی وجود دارد که تقوا ایجاب می کند مرز و قانون را رعایت کرد؛ ممکن است در کش مکش های سیاسی به ظاهر انسان به خاطر تقوا عقب بیفتد اما این عقب افتادن ، عین جلو افتادن است؛کسانی عقب می افتند که به خاطر قدرت معنویت را کنار می گذارند.

وی اظهار داشت: زینت اسلام حیا است و حیای اجتماعی مسئله بسیار مهمی است؛ملاک حیا دوری از گناهان بوده و پیامبر اکرم(ص) می فرمایند باید در مسائل اجتماعی عمل صالح داشت.

2929

کد N1053353