در دیدار با رئیس مجلس اکوادور مطرح شد؛

تخت روانچی: ایران برای انتقال تکنولوژی به «اکوادور» آمادگی دارد

سیاسی

معاون اروپا آمریکای وزارت خارجه تمایل ایران جهت توسعه مناسبات با اکوادور به ویژه در زمینه اقتصادی، را برای تبادل تجربیات در زمینه‌های تکنولوژی و فنی و مهندسی به اکوادور اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه در سفر به اکوادور با خانم «گابریلا ریوا ندریا» رئیس مجلس ملی اکوادور دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که در دفتر رئیس مجلس اکوادور و در فضایی صمیمی برگزار شد، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه ضمن نامبردن از اکوادور به عنوان کشور دوست و تشریح شرایط ایران پس از لغو تحریم‌ها و تمایل ایران جهت توسعه مناسبات با اکوادور به ویژه در زمینه اقتصادی، آمادگی کشورمان را برای تبادل تجربیات در زمینه‌های تکنولوژی و فنی و مهندسی به اکوادور اعلام کرد.

در این دیدار خانم گابریلا ریواندریا نیز ضمن استقبال از مناسبات دوستانه و صمیمانه دو طرف، علاقمندی اکوادور را برای تقویت همکاری‌های پارلمانی، اقتصادی و سیاسی اعلام و خواستار توسعه مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی در بخش‌های مختلف از جمله تکنولوژی‌های نو شد.

در ادامه این دیدار، تخت روانچی از طرف رئیس مجلس جمهوری اسلامی ایران از خانم ریواندریا برای بازدید از جمهوری اسلامی ایران جهت تبادل نظر با همتای ایرانی خود دعوت به عمل آورد که ضمن تشکر از این دعوت، اظهار امیدواری کرد که در آینده به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.

کد N1053080