گزارش خبرنگار اعزامی مهر به عراق؛

شور حماسه حسینی در کربلا با تصاویر شهدای حشدالشعبی و مدافعان حرم

سیاسی

کربلای معلی در آستانه شب اربعین، با تصاویر شهدای حشدالشعبی و مدافعان حرم آل الله، جلوه ای عینی از حماسه حسینی یافته است.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به عراق، در آستانه شب اربعین حسینی در کربلای معلی، لحظه به لحظه بر جمعیت زائران سالار شهیدان افزوده می شود.

بر اساس اعلام قبلی مسئولان وزارت کشور عراق، پیش بینی می شود تا فردا پنج شنبه که در عراق مصادف با اربعین حسینی است، بیش از 20 میلیون زائر از شهرهای مختلف کشور عراق و نیز از ایران و دیگر کشورهای همسایه در کربلای معلی حضور یابند.

از روز گذشته تا هم اکنون، با وجود تهدیدات مکرر گروههای تروریستی تکفیری، حضور زائران کشورهای مختلف بویژه از ایران در قالب کاروانها و موکبهای عزاداری رو به افزایش است.

عزاداران اربعین حسینی با فریادهای "لبیک یا حسین (ع)، لبیک یا عباس (ع)، لبیک یا زینب (س)" وارد حرم های مطهر اباعبدالله الحسین و قمر بنی هاشم می شوند و به ذکر مرثیه شهدای کربلا می پردازند.

از جمله جلوه های برجسته و متمایز شهرهای عراق به ویژه کربلای معلی در اربعین امسال، تصاویر شهدای عراق به ویژه رزمندگان بسیج مردمی (حشدالشعبی) است که طی یکسال و نیم اخیر از جمله در ماههای گذشته، در مقابله با تهاجم گروههای تکفیری تروریستی دست پرورده اردوگاه غرب و ارتجاع منطقه، به شهادت رسیده اند؛ صاحبان مواکب عزاداری و حسینیه ها، با نصب تصاویر این شهیدان بر سردر موکب ها و در گذرگاهها، جلوه ای حماسی و زنده به عزاداری اربعین 1437 هجری قمری بخشیده است.

جوانان عراقی علاوه بر افراشتن تصاویر شهدای ارتش و جیش الشعبی در معابر، با نصب صندوق جمع آوری کمکهای مردمی به حشدالشعبی در برخی معابر و گذرگاهها، خاطره کمکهای مردمی ملت ایران به جبهه های حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس را زنده کرده اند.

مشاهدات خبرنگار مهر حاکی است، نیروهای امنیتی و نظامی عراق با ایجاد پستهای ایست و بازرسی در ورودی شهر و طول مسیر حرم های مطهر امام حسین (ع) و حضرت ابالفضل العباس (ع)، امنیت کامل عزاداران حسینی را تامین کرده اند و تاکنون نیز، هیچ موردی از اقدامات تروریستی گزارش نشده است.

همزمان با حضور گروههای مختلف مردمی از جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف و کربلای معلی، جمعی از مسوولان نیز طی روزهای گذشته در مسیر پیاده روی نجف به کربلا حضور داشته اند و یا هم اکنون به کربلا رسیده اند. حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی دادستان کل کشور، سعید جلیلی نماینده رهبر معظم انقلاب در شورای عالی امنیت ملی، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، حسن رحیم پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، پیمان جبلی معاون خبر رسانه ملی و سیدمحمد حسینی وزیر سابق ارشاد، از جمله این افراد هستند.

کد N1052522