مراسم اربعین حسینی(ع) در بیت آیت‌الله صافی بر گزار شد

آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) به مناسبت روز اربعین در بیت آیت‌الله صافی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مراسم با حضور این مرجع تقلید، علما، اساتید، طلاب و اقشار مختلف مردم برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 10 صبح امروز آغاز شد مدیحه سرایان و واعظان مکتب اهل بیت(ع) به بیان معارف اهل بیت(ع) عصمت و طهارت(ع) پرداختند.

حجت الاسلام والمسلمین بیگدلی از خطبای حوزه در این مراسم گفت: جابر بن عبدالله، اولین کسی بود که خود را در روز اربعین با حال نابینایی به قبر امام حسین(ع) رساند.

وی افزود: در این روز باشکوه مردم از اقصی نقاط جهان خود را بنا به این سنت الهی که زینب کبری(ع) و اهل بیت(ع) نیز آن را احیا کردند و تمام ائمه(ع) ما آن را به یک سنت الهی مبدل کردند، به این حرم شریف می‌رسانند.

این خطیب حوزوی گفت: در این مسیر زیباترین صحنه‌ها و عاشقانه‌ترین لحظات خلق شده است و مردمی که میزبان این مسیر مردم هستند، پای زائران را می‌شویند، زیرا می‌دانند که آب پای این زائران را می‌توانند به عنوان شفا استفاده کنند، زیرا در هر قدم این زائران حج و زیارت پاداش خیر نهفته شده است.

وی بیان کرد: پاداش زیارت قبر امام حسین(ع) آنچنان است که اهل بیت(ع) ما فرموده‌اند که در هر قدم دو هزار عمره و حج و جهاد در راه خدا ثبت و ضبط می‌شود.

بیگدلی گفت: عزاداری امام حسین(ع) حرمتی خاص دارد که در آن آورده‌اند که مردان همیشه باید مردانه رفتار کنند، ولی در عزای امام حسین(ع) باید مثل مادران جوان مرده گریه کنند.

انتهای پیام

کد N1052394