کمیسیون امنیت‌ملی از فردو و آب سنگین اراک بازدید می‌کند

مجلس شوراي اسلامي,انرژي هسته‌يي,فردو

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بازدید اعضای این کمیسیون از سایت هسته‌ای نطنز در راستای نظارت بر برجام گفت که کمیسیون بنا دارد از سایر سایت های هسته‌ای از جمله آب سنگین اراک و فردو نیز بازدید کند.

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، اظهار کرد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به عنوان کمیسیون تخصصی رصد برجام و در راستای چگونگی اجرای برجام با توجه به چارچوب‌های تدوین شده از سوی مجلس و آنچه رهبری فرمودند در هفته جاری از سایت نطنز بازدید کرد تا آنچه اتفاق می‌افتد مبتنی بر چارچوب‌ها باشد.

وی با بیان اینکه این کمیسیون از آب سنگین اراک و فردو نیز بازدید خواهد کرد افزود: بر اساس مصوبه مجلس وزیر خارجه باید هر ماه گزارشی را به کمیسیون ارائه کند و کمیسیون نیز هر شش ماه نیز گزارشی را به صحن علنی مجلس ارائه خواهد کرد البته ما اجرای برجام را رصد می‌کنیم و هرگاه با ابهام مواجه شویم از وزیر خارجه،‌رئیس سازمان انرژی اتمی و سایر دست‌اندرکاران دعوت خواهیم کرد ونهایتا جمع بندی ما هر سه ماه یک بار اتفاق می‌افتد.

نماینده مردم کاشان ، آران و بیدگل درباره فعالیت کمیته نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی نیز یادآور شد: این کمیته وظیفه‌اش ارائه گزارش به شورای عالی امنیت ملی و رهبری است اما وظیفه ما در کمیسیون امنیت مجلس جلوگیری از انحراف و ارائه گزارش به مردم و مجلس است.

منصوری آرانی در ‍پایان گفت که کمیسیون امنیت ملی تا به حال نشستی با اعضای کمیته نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی نداشت اما شاید در آینده نشستی برگزارشود.

انتهای پیام

کد N1050100