با اشاره به نامه رهبری به جوانان اروپا؛

نصوری: آمریکا مانع رسیدن انسان‌ها به کرامات انسانی می‌شود

نامه رهبري به جوانان

یک کارشناس مهدویت نامه اول مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی را بر این مبنا دانست که چهره واقعی اسلام نمایان شود.

حجت الاسلام و المسلمین نصوری در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به دومین نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی، گفت: آمریکا برای اینکه به منافع خودش برسد و بتواند از مسلمانان امتیازاتی بگیرد این تفرقه‌افکنی را به وجود آورد و در این جریانات سودی که آمریکا برد هیچ یک از کشورهای اروپایی و حتی شرقی این سود را نبردند.

وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در نامه اول خود می خواستند جوانان اروپایی با نگرش اسلامی به صورت کلان آشنا شوند چرا که خیلی از آن‌ها فکر می‌کردند اسلام دین خشونت ، جنگ و وحشت است در حالیکه اسلام دین رأفت، مهربانی، فضیلت محوری،‌ کمال‌جویی و پاکی است.

وی گفت: مقام معظم رهبری در نامه اول از جوانان اروپایی خواست که خودشان اسلام را مطالعه کنند و اگر به این نتیجه رسیدند که اسلام دین خشونت است حق انتخاب با خودشان است که تاثیر بسیار زیادی دربین آن‌ها داشت. در نامه دوم فلسفه نگاه مقام معظم رهبری گروه‌های تروریستی است که با پشتوانه صهیونیسم و آمریکا شکل گرفته‌اند. آن‌ها در ابتدا گروه هایی همچون القاعده، طالبان را ساختند و پس از آن داعش را با یک موقعیت جغرافیایی به وجود آوردند تا چهره اسلام را خدشه دار کنند. حتی آن‌ها در کشورهای آفریقایی بوکوحرام را گسترش دادند و برخی از شیوخ کشورهای حاشیه خلیج فارس را تحریک کردند تا در بین مسلمانان تفرقه ایجاد شود.

این کارشناس مهدویت یادآور شد: آمریکا برای اینکه به منافع خودش برسد و بتواند از مسلمانان امتیازاتی بگیرد این تفرقه افکنی و گروه های تکفیری و تروریستی مثل داعش را به وجود آورد تا تجهیزات خود را به مسلمانان بفروشد و در این جریانات سودی که آمریکا برد هیچ یک از کشورهای اروپایی و حتی شرقی مثل روسیه این سود را نبردند. به همین خاطر است که حضرت آقا آمریکا را به عنوان شیطان اکبر و شیطان بزرگ معرفی می‌کند.

نصوری تاکید کرد:‌ آمریکا مانع رسیدن انسان‌ها به کرامات انسانی می‌شود. دنیا به واسطه انقلاب اسلامی و هدایت های روشنگرانه امام (ره) و رهبر معظم انقلاب با اسلام آشنا شده و به برکت انقلاب کشور ما اسلامی است و در صددیم که سایر کشورهای اسلامی نیز اسلامی تر شوند و به همین جهت در آن کشورها بحث بیداری اسلامی را داشته ایم و اکنون در صددیم در کشورهای غیراسلامی به سمت اسلام حرکت کنند و آمریکا متوجه این جریان شده است و با دیدگاه ها و لابی‌هایی که اکثر صهیونیست‌ها پشت آن هستند می‌خواهند مانع ترویج این فرهنگ اسلامی در اروپا شوند.

وی گفت:‌ آمریکا می‌خواهد خود را به عنوان ام القرای جهانیان معرفی کند و می خواهد بگوید که این ما هستیم که می توانیم جهان را نجات بدهیم و همه مردم دنیا با حضور ما می‌توانند به یک حکومت واحد جهانی برسند. آن‌ها می‌گویند که در زندگی خدا و مذهب باید حذف شود در حالیکه شیعه و اسلام و رهبر انقلاب اسلامی می‌گویند که محوریت جهان خدا است. آن‌ها عقل ستیزی را ملاک قرار می‌دهند و ما بر مبنای عقل و شریعت حرکت می‌کنیم. آن‌ها شریعت را مانع پیشرفت می‌داند و مقام معظم رهبری به جهانیان می‌گوید که شریعت باعث پیشرفت می‌شود.

این کارشناس مهدویت تصریح کرد: اگر مقام معظم رهبری در نامه اول به نقش آمریکا در شکل گیری این جریان ها اشاره می کرد شاید خیلی ها این مسأله را باور نمی کردند. اما اکنون خود اروپایی ها ،‌آفریقایی ها و حتی کشورهایی همچون روسیه متوجه شده اند که در پشت کشوری مثل آمریکا صهیونیست‌ها قرار دارند و مقام معظم رهبری در نامه دوم خود به درستی آمریکا را هدف قرار داده است.

وی گفت: حتی در آینده هم شیوه ها و شگردهای آن‌ها بیشتر برای مردم مشخص می‌شود که چگونه می خواهند بر علیه انسانیت حرکت کنند. مقام معظم رهبری در مورد داعش هم فرموده بود که این داعش طوفانی می‌شود بر علیه خود آن‌ها . اکنون می بینیم کشورهای اروپایی هم در مقابل گروهک همچون داعش دچار چالش و مشکل شده‌اند.

انتهای پیام

کد N1048910