قاسم جعفری:

رهبری با نوشتن نامه به جوانان غربی کار پیامبرگونه‌ای انجام داد

نامه رهبري به جوانان

این نماینده اصولگرای مجلس نوشتن نامه دوم رهبری به جوانان را تاکید مجدد و تکمیل نامه اول دانست.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عنوان کرد: نامه اول در شرایطی نوشته شد که همه افکار به نوع دیگری بود و دولت و کشور به بحث برجام می‌پرداختند. رهبری با نوشتن آن نامه افق بسیار مهمی را باز کردند تا ما به عنوان چراغ راه داشته باشیم.

وی ادامه داد:‌ این نامه تلنگر بزرگی به وجدان‌های بیدار اروپا و آمریکا بود و شخصیت‌های با وجدان و عالم نیز با تامل و احترام به آن نگاه کردند. نامه دوم می‌تواند تاکید مجددی از یک سو و تکمیل کننده آن نامه باشد. از سوی دیگر رهبری کار پیامبرگونه‌ای را انجام دادند.

جعفری افزود: در قرآن آمده که مدام باید یادآوری کرد و قرآن به پیامبر می‌گوید کار تو فقط یادآوری است و بر این اساس من فکر می‌کنم کاری که رهبری انجام دادند کار پیامبرانه‌ای است و حتما تاثیر مثبتی دارد و می‌تواند وجدان‌های بیدار را به تعمق وادارد و یاد نامه اول را زنده می‌کند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: این نامه می‌تواند در شرایط مناسب دیگری، نامه‌های دیگری در پی داشته باشد. از سویی نقش هدایتگرانه و مفید دارد و از سوی صفت اسلام واقعی را روشن و آن را از اسلام تندروها، اسلام داعشی، اسلام طلبان و اسلام دنیازدگان طاغوتی جدا خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N1048871