ارتش سوریه حمله داعش به فرودگاه دیرالزور را ناکام گذاشت

سوريه

ارتش سوریه توانست حمله جدید تروریست‌های داعش به فرودگاه نظامی دیر الزور را دفع کرد. در همین حال، درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و نیروهای حامی آن با افراد مسلح جبهه النصره و حزب ترکستانی در محورهای جبل الاکراد و ترکمان در حومه لاذقیه ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یگان‌های ارتش سوریه با حمله تروریست‌های داعش به محورهایی در شهر دیر الزور و فرودگاه نظامی آن برخورد کردند.

منابع میدانی اعلام کردند که وارد نبردهایی با تروریست‌های داعش شدند که به محله‌های مسکونی در این شهر و فرودگاه نظامی آن حمله کردند.

از سوی دیگر، یگان‌های ارتش در حلب با پشتیبانی هوایی عملیات فشرده‌ای علیه تروریست‌های داعش و النصره و گروه‌های مسلح مورد حمایت نظام ترکیه داشتند.

تروریست‌های داعش همچنین دو روز گذشته به روستای تل عرن با سه راکت در هنگام خروج دانش آموزان حمله کردند که این حمله به کشته شدن شش تن از جمله چهار کودک و زخمی شدن هفت تن انجامید.

در همین حال، درگیری‌های شدید میان ارتش سوریه و نیروهای حامی آن با افراد مسلح جبهه النصره و حزب ترکستانی در محورهای جبل الاکراد و ترکمان در حومه لاذقیه ادامه دارد.

روز گذشته نیز منابع خبری اعلام کردند که ارتش سوریه کنترل دو روستای العاکوله و کصکیص در اطراف فرودگاه کویرس در حومه حلب را در دست گرفته است.

همزمان، تروریست‌های تکفیری در صفحه‌های خود در پایگاه‌های اجتماعی اذعان کردند که عبد المعین احمد حاج حمدان، که تصدی پست موسوم به "فرمانده گردان احمد عساف" در احرار الشام را برعهده داشت، کشته شده است.

در همین حال، شبکه المیادین گزارش داد که "نیروهای سوریه دموکرات" به سد حسکه در جنوب این شهر حمله کردند. بدین ترتیب آنها در فاصله 30 کیلومتری الشدادی، دومین مقر بزرگ داعش پس از رقه در سوریه قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر، ارتش سوریه اعلام کرد که ارتش ترکیه با خمپاره مواضع ارتش سوریه را شب جمعه هدف قرار داد.

ارتش سوریه همچنین تاکید کرد: آنچه که ترکیه ادعا می‌کند کمک‌های انسانی بوده است که جنگنده‌های روسی آن را بمباران کرد‌ه‌اند،‌ در واقع همان محموله‌های سلاح بوده است.

انتهای پیام

کد N1048493