تاکید آل هاشم بر ضرورت تقویت بنیه معنوی و بصیرت نیروهای مسلح

ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: بدون تردید تقویت بنیه معنوی و بصیرت نیروهای مسلح مستقما بر توان نظامی آنان تاثیرگذار است و ارتقاء توان رزمی آنان، تقویت کننده موقعیت راهبری کشور در منطقه و جهان محسوب می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم طی سخنانی در جمع فرماندهان و کارکنان منطقه پدافند هوایی شرق کشور در بیرجند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب بزرگ در دهه های پایانی قرن بیستم تأثیرات شگرفی بر منطقه جنوب غرب آسیا و نظام بین الملل برجای گذاشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران توانست با ارائه الگوی مردم سالاری دینی که مبتنی بر آموزه های اصیل اسلامی است در بُعد نظری و فلسفی، نظام استکبار را نفی و با تأسی از ائمه اطهار (ع) به مبارزه با قدرت های استکباری و در رأس آنها آمریکای جنایتکار بپردازد.

نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح کرد: دشمنان اسلام که با احیای اسلام ناب محمدی (ص) در ایران، منافع خود را در خطر می‌دیدند با تمام توان به مقابله با آن پرداختند و با هجمه های گسترده امنیتی، نظامی و اقتصادی سعی کردند این انقلاب را از پای در آوردند که البته نتوانستند و همگان امروز شاهد هستند که با گذشت بیش از 37 سال از انقلاب، این شجره طیبه روز به روز پیشرفت کرد و ملل مسلمان و مستضعف جهان را به آینده ای روشن امیدوارتر ساخت.

آل‌ هاشم افزود: اکنون که ما در دهه چهارم انقلاب اسلامی و در برهه ای حساس از انقلاب قرار داریم، مشکلات اقتصادی و اجتماعی فراوانی منطقه و جهان را که عمدتاً ناشی از سیاست‌های غلط غرب است فراگرفته و وضعیت منطقه را در شرایط پیچیده و شکننده‌ای قرار داده است؛ شرایطی که رهبر فرزانه انقلاب از آن به عنوان پیچ تاریخی یاد کردند. لذا گذر از این وضعیت، درک و هوشیاری بالای آحاد جامعه و مسئولان را می‌طلبد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه در بُعد داخلی و در پایان مذاکرات هسته‌ای، دشمن به دنبال نفوذ و ایجاد اختلاف بین مردم است، تصریح کرد: راهکار دشمن در این رابطه نفوذ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. در واقع دشمن همان مولفه‌های تهدید نظامی و تحریم اقتصادی را مد نظر دارد و امروز آن را با راهبرد نفوذ دنبال می‌کند.

وی در ادامه وظیفه فرماندهان و مسئولین ارتش را به عنوان افسران جنگ نرم در این شرایط بسیار با اهمیت و حساس دانست و افزود: شناخت موقعیت راهبردی جبهه خودی و دشمن و شناساندن آن به جوانان و کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار است و در این مسیر تمسک به دین و معنویت گرایی در خنثی سازی ترفندهای دشمنان در هر دو جبهه جنگ نرم و سخت بسیار مهم است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: بدون تردید، تقویت روح معنوی کارکنان در توان رزمی آنها تأثیرگذار است و از منظر رهبر فرزانه انقلاب، لازمه این ارتقا همراه شدن ایمان با بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت در کنار نیروی انسانی مجهز به دانش و تجهیزات پیشرفته است.

وی در ادامه به تشریح سخنان فرماندهی معظم کل قوا در جمع بسیجیان پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های معنویت در کارکنان، بصیرت است؛ مولفه‌ای که رهبر فرزانه انقلاب نیز در سال‌های اخیر بارها بدان تأکید فرموده‌اند و می‌فرمایند "در زندگی پیچیده امروز، بدون بصیرت نمی‌شود حرکت کرد و اگر بصیرت نداشته باشید نا خود آگاه به دشمن کمک می‌کنید".

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان گفت: تهدیدات فرهنگی و سیاسی محیط های پیرامونی و قرار گرفتن در شرایط حساس انتقالی و گسترش بحران‌ها و تحولات پرشتاب فرهنگی و سیاسی ایجاب می‌کند تا نسل جوان جامعه را از این گونه عوامل آگاه کنیم.

انتهای پیام

کد N1048387