۰

تاکید آل هاشم بر ضرورت تقویت بنیه معنوی و بصیرت نیروهای مسلح

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
ارتش جمهوري اسلامي ايران,عقيدتي سياسي ارتش

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: بدون تردید تقویت بنیه معنوی و بصیرت نیروهای مسلح مستقما بر توان نظامی آنان تاثیرگذار است و ارتقاء توان رزمی آنان، تقویت کننده موقعیت راهبری کشور در منطقه و جهان محسوب می شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم طی سخنانی در جمع فرماندهان و کارکنان منطقه پدافند هوایی شرق کشور در بیرجند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب بزرگ در دهه های پایانی قرن بیستم تأثیرات شگرفی بر منطقه جنوب غرب آسیا و نظام بین الملل برجای گذاشت.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران توانست با ارائه الگوی مردم سالاری دینی که مبتنی بر آموزه های اصیل اسلامی است در بُعد نظری و فلسفی، نظام استکبار را نفی و با تأسی از ائمه اطهار (ع) به مبارزه با قدرت های استکباری و در رأس آنها آمریکای جنایتکار بپردازد.

نماینده ولی فقیه در ارتش تصریح کرد: دشمنان اسلام که با احیای اسلام ناب محمدی (ص) در ایران، منافع خود را در خطر می‌دیدند با تمام توان به مقابله با آن پرداختند و با هجمه های گسترده امنیتی، نظامی و اقتصادی سعی کردند این انقلاب را از پای در آوردند که البته نتوانستند و همگان امروز شاهد هستند که با گذشت بیش از 37 سال از انقلاب، این شجره طیبه روز به روز پیشرفت کرد و ملل مسلمان و مستضعف جهان را به آینده ای روشن امیدوارتر ساخت.

آل‌ هاشم افزود: اکنون که ما در دهه چهارم انقلاب اسلامی و در برهه ای حساس از انقلاب قرار داریم، مشکلات اقتصادی و اجتماعی فراوانی منطقه و جهان را که عمدتاً ناشی از سیاست‌های غلط غرب است فراگرفته و وضعیت منطقه را در شرایط پیچیده و شکننده‌ای قرار داده است؛ شرایطی که رهبر فرزانه انقلاب از آن به عنوان پیچ تاریخی یاد کردند. لذا گذر از این وضعیت، درک و هوشیاری بالای آحاد جامعه و مسئولان را می‌طلبد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه در بُعد داخلی و در پایان مذاکرات هسته‌ای، دشمن به دنبال نفوذ و ایجاد اختلاف بین مردم است، تصریح کرد: راهکار دشمن در این رابطه نفوذ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است. در واقع دشمن همان مولفه‌های تهدید نظامی و تحریم اقتصادی را مد نظر دارد و امروز آن را با راهبرد نفوذ دنبال می‌کند.

وی در ادامه وظیفه فرماندهان و مسئولین ارتش را به عنوان افسران جنگ نرم در این شرایط بسیار با اهمیت و حساس دانست و افزود: شناخت موقعیت راهبردی جبهه خودی و دشمن و شناساندن آن به جوانان و کارکنان از اهمیت زیادی برخوردار است و در این مسیر تمسک به دین و معنویت گرایی در خنثی سازی ترفندهای دشمنان در هر دو جبهه جنگ نرم و سخت بسیار مهم است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: بدون تردید، تقویت روح معنوی کارکنان در توان رزمی آنها تأثیرگذار است و از منظر رهبر فرزانه انقلاب، لازمه این ارتقا همراه شدن ایمان با بصیرت، عزم راسخ و احساس مسئولیت در کنار نیروی انسانی مجهز به دانش و تجهیزات پیشرفته است.

وی در ادامه به تشریح سخنان فرماندهی معظم کل قوا در جمع بسیجیان پرداخت و خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های معنویت در کارکنان، بصیرت است؛ مولفه‌ای که رهبر فرزانه انقلاب نیز در سال‌های اخیر بارها بدان تأکید فرموده‌اند و می‌فرمایند "در زندگی پیچیده امروز، بدون بصیرت نمی‌شود حرکت کرد و اگر بصیرت نداشته باشید نا خود آگاه به دشمن کمک می‌کنید".

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان گفت: تهدیدات فرهنگی و سیاسی محیط های پیرامونی و قرار گرفتن در شرایط حساس انتقالی و گسترش بحران‌ها و تحولات پرشتاب فرهنگی و سیاسی ایجاب می‌کند تا نسل جوان جامعه را از این گونه عوامل آگاه کنیم.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.