دیدار عمر البشیر با ولیعهد ابوظبی

امارات متحده,سودان

رئیس جمهور سودان در سفرش به امارات با ولیعهد ابوظبی دیدار و با وی درباره پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اماراتی وام، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده ارشد نیروهای مسلح در امارات با عمر البشیر و هیات همراهش که در حال حاضر در امارات به سر می‌برد دیدار کرد.

در جریان این دیدار، روابط دو جانبه وتقویت همکاری‌ها در بخش‌های سیاسی، اقتصادی و توسعه در سایه تلاش دو کشور برای تقویت این روابط در راستای تحقق منافع مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

دو طرف همچنین به بررسی پاره‌ای از مسائل منطقه‌ای مهم و سطح هماهنگی و رایزنی میان این دو کشور پرداختند.

ولیعهد ابوظبی و عمر البشیر در دیدارشان بر تلاش دو کشور در راستای تقویت همکاری‌ها به ویژه در این مرحله حساس از تاریخ منطقه که شاهد بحران‌های مهم و خطرناکی است که امنیت و ثبات کشورها و ملت‌های منطقه را تهدید می‌کند تاکید کردند.

در این دیدار همچنین حملات ائتلاف تحت امر عربستان سعودی علیه مردم یمن نیز مورد بررسی قرار گرفت و محمد بن زاید از تلاش‌های نیروهای مسلح سودان در این ائتلاف و مشارکت "کارآمد" آنها برای تحقق اهداف این ائتلاف قدردانی کرد.

دو طرف همچنین بر شکل گیری یک استراتژی عربی که ضامن رویارویی با چالش‌ها و تشریک مساعی و هماهنگی‌ها جهت برقراری امنیت و ثبات منطقه باشد تاکید کردند.

آنها بر لزوم مبارزه با تروریسم و از بین بردن گروه‌های تروریستی که برای ریختن خون‌ها و کشتار بی‌گناهان و اشاعه آشوب و تخریب در جهان تلاش می‌کنند تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N1048226