ادعای اشپیگل درباره حضور نیروی زمینی روسیه در سوریه

روسيه

در حالی که ولادیمیر پوتین دخالت سربازان روسی در جنگ سوریه را انکار می‌کند، اما بر اساس تحقیقات اشپیگل، روسیه در حمایت از بشار اسد، حاکم سوریه از نیروی زمینی و توپخانه استفاده می‌کند.

در حالی که ولادیمیر پوتین دخالت سربازان روسی در جنگ سوریه را انکار می‌کند، اما بر اساس تحقیقات اشپیگل، روسیه در حمایت از بشار اسد، حاکم سوریه از نیروی زمینی و توپخانه استفاده می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته "اشپیگل آنلاین" برخلاف ادعای پوتین، رئیس جمهور روسیه مبنی بر عدم دخالت نیروی زمینی ارتش این کشور در جنگ داخلی سوریه اکنون مشخص شده است که روسیه با نیروی زمینی و توپخانه به بقای رژیم بشار اسد کمک می‌کند.

اشپیگل آنلاین در تحقیقات خود درباره جزئیات چگونگی دخالت سربازان روس در سوریه می‌نویسد، دست کم دو سرباز روس در ماموریت سوریه کشته شده‌اند. این دو سرباز به یگان ویژه ۲۲ اداره اطلاعات ارتش تعلق داشتند که در شهر روستوف واقع در کناره‌های رود دن مستقر است. روز پنجشنبه ۱۲ نوامبر مراسم تدفین این دو سرباز در شهر روستوف برگزار شده است.

اشپیگل در ادامه جزئیات تحقیقات خود اضافه می‌کند که رسانه‌های روسیه اجازه نداشتند درباره مرگ این دو سرباز گزارشی منتشر کنند.

اشپیگل آنلاین در ادامه آورده است که روسیه برای دفاع از رژیم بشار اسد علاوه بر حملات هوایی، در حمل و نقل نیروی زمینی و پشتیبانی توپخانه نیز وارد صحنه جنگ سوریه شده است. هواپیماهای نظامی "ایلیوشین" و هلیکوپترهای غول‌پیکر "میگ-۲۴"، در انتقال نیروهای رژیم اسد وارد نبرد شده‌اند.

روسیه در جنگ داخلی سوریه برای تقویت نیروهای اسد از توپخانه مدرنی استفاده می‌کند که به گردان ۱۲۰ توپخانه ارتش روسیه مستقر در سیبری تعلق دارد.

پیشتر نیز گروه موسوم به "Conflict Intelligence Teams" که اعضایش از جمله وبلاگرها و فعالان اپوزیسیون روسیه هستند، تصاویری را جمع‌آوری کرده‌ بودند که نشان می‌دهد عملیات نظامی روسیه فراتر از حملات هوایی است و شامل عملیات زمینی سربازان روس هم می‌شود.

خبرگزاری روسی "اسپوتنیک" تحت عنوان "تسلیحات روسیه در مبارزه با داعش" شماری از تولیدات جنگ افزاری صنایع روسی را که بیشتر در لاذقیه و در فرودگاه نظامی حمیمیم در سوریه مستقر هستند، معرفی کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، روسیه در جنگ داخلی سوریه از تسلیحات مدرنی چون بالگرد ترابری تهاجمی" می ۸ آ ام ش ت"، سامانه موشکی پدافند هوایی اس ۴۰۰، جنگنده "سوخو ۳۰ اس ام"، جنگنده بمب افکن روسی "سوخو ۳۴" در فرودگاه نظامی حمیمیم، رزمناو موشک انداز "ماسکوا" برای پدافند هوایی منطقه در سواحل استان لاذقیه و هواپیمای استراتژیک بمب افکن، "موشک انداز توپولف ۱۶۰" به نام "آلکساندر نوویکوف" در فرودگاه نظامی حمیمیم مستقر کرده است.

انتهای پیام

کد N1046480