لاوروف در دیدار با المعلم:

ترکیه با سرنگونی جنگنده روسی از خطوط قرمز عبور کرد

سیاسی

«سرگئ لاوروف» وزیر خارجه روسیه در جریان دیدار با «ولید المعلم» همتای سوری خود با اشاره به اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی تصریح کرد: آنکارا با این اقدام از خطوط قرمز عبور کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز جمعه با «ولید المعلم» همتای سوری خود در مسکو دیدار و گفتگو کرد.

بر اساس ابن گزارش، لاوروف در جریان این دیدار با اشاره به اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی تصریح کرد: ترکیه با این اقدام از خطوط قرمز عبور کرد.

لاوروف با بیان اینکه در شرایط کنونی مسکو اهمیت بسزایی برای همکاری با دولت دمشق در مبارزه با تروریسم قائل است، تصریح کرد: همزمان با تلاش های سیاسی برای حل بحران سوریه، مسکو تمامی امکانات ضروری برای مقابله با تروریسم را در اختیار دولت سوریه قرار می دهد.

وزیر خارجه سوریه همچنین از همتای سوری خود خواست تا از جانب مسکو از نظامیان سوری که جان خلبان روسی را پس از سرنگونی جنگنده متعلق به روسیه توسط ترکیه نجات دادند، قدردانی کند.

از سوی دیگر، ولید المعلم ضمن قدردانی از حملات هوایی روسیه به مواضع تکفیریها در سوریه تصریح کرد: به لطف این حملات، ارتش سوریه پیشروی چشمگیری در نقاط مختلف کشور داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: تأثیرگذاری حملات هوایی روسیه در سرکوب تروریست های تکفیری در سوریه ده ها برابر از تأثیرگذاری ائتلاف بین المللی علیه داعش بوده است.

کد N1045816