دونالد ترامپ: خبرنگار معلول نیویورک‌تایمز را مسخره نکردم

سیاسی

دونالد ترامپ، از نامزدهای حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست‌جمهوری، تمسخر خبرنگار معلول روزنامه نیویورک تایمز را تکذیب کرده است.

دونالد ترامپ، از نامزدهای حزب جمهوریخواه آمریکا برای انتخابات سال ۲۰۱۶ ریاست‌جمهوری، تمسخر خبرنگار معلول روزنامه نیویورک تایمز را تکذیب کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ترامپ در یک گردهمایی انتخاباتی، ادای "سرژ کوالسکی"، خبرنگار نیویورک تایمز را که آرتروگریپوزیس (بیماری نادر ارثی که فرد مبتلا ضعف عضلانی و محدودیت‌های حرکتی دارد) دارد، در آورده بود.

این رفتار ترامپ با انتقادهای فراوانی مواجه شده است.

حالا ترامپ گفته است نمی‌دانست کوالسکی چه شکلی است و صرفا داشت ادای کسی را در می‌آورد که حرفی را که قبلا زده، پس می‌گیرد!

به گزارش بی.بی.سی دونالد ترامپ در سخنرانی‌های خود از مقاله‌ای که کوالسکی در سال ۲۰۰۱ در مورد ادعای جنجالی و مورد مناقشه در مورد ابراز شادمانی مسلمانان در نیوجرسی آمریکا از حملات یازده سپتامبر نوشته، استفاده کرده است.

او گفته است هزاران مسلمان آمریکایی در نیوجرسی از این حملات ابراز شادمانی کرده‌اند!

اما کوالسکی اخیرا به سی‌ان‌ان گفت به یاد نمی‌آورد که کسی گفته باشد که هزاران یا صدها نفر دست به شادمانی زده باشند.

شهردار جرزی سیتی در نیوجرسی هم گفته است ادعاهای ترامپ، نادرست هستند.

روزنامه نیویورک تایمز، حرکات آقای ترامپ را "گستاخانه" توصیف کرده است.

ترامپ در سخنرانی خود با اشاره به مقاله‌ای که کوالسکی در سال ۲۰۰۱ در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر کرده بود، گفت: "او یک خبرنگار خوب است."

او در ادامه گفت: "پسر بیچاره، باید ببینیدش" و بعد ادای کوالسکی را در آورد و سپس بازوانش را در حالی که دستانش را در زاویه عجیبی قرار داده بود، تکان داد.

انتهای پیام

کد N1045466