در دیدار بروجردی با رییس مجلس تاجیکستان تاکید شد؛

تبادل اطلاعات تهران-دوشنبه برای مقابله با گروه های تروریستی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان با رئیس مجلس تاجیکستان دیدار کرد و دو طرف در این دیدار به تبادل اطلاعات برای مقابله با گروه های تروریستی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفارت ایران در مسکو اعلام کرد:در دیدار بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با عبیداله یف رئیس مجلس تاجیکستان همکاری های پارلمانی ، سیاسی و امنیتی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار به تحولات منطقه بویژه تهدید های ناشی از ورود شبکه های تروریستی به منطقه آسیای میانه اشاره و اظهار کرد: همکاری های منطقه ای بویژه تبادل اطلاعات بین دو کشور برای مقابله با گروه های تروریستی دارای اهمیت اساسی است.

وی روابط تاجیکستان با ایران را بسیار دوستانه و مبتنی بر تامین منافع متقابل ارزیابی کرد و مرتبط دانستن داعش و سایرگروه های تروریستی به دین مبین اسلام را اشتباهی راهبردی خواند و گفت که اسلام مظهر تحمل، برادری و برابری است .

بروجردی در این دیدار به تشریح سیاست های ایران در مقابله با تروریسم و افراط گرایی پرداخت و تبادل نظر و رایزنی با کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان را در این مورد مفید و موثر ارزیابی کرد.

وی روابط دو جانبه ایران و تاجیکستان را دوستانه و مبتنی بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی مشترک دانست و ابراز امیدواری کرد که همکاریهای دو کشور در همه عرصه ها بیش از گذشته گسترش یابد.

انتهای پیام

کد N1045117