۰
در دیدار بروجردی با رییس مجلس تاجیکستان تاکید شد؛

تبادل اطلاعات تهران-دوشنبه برای مقابله با گروه های تروریستی

  • ۹بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی کشورمان با رئیس مجلس تاجیکستان دیدار کرد و دو طرف در این دیدار به تبادل اطلاعات برای مقابله با گروه های تروریستی پرداختند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفارت ایران در مسکو اعلام کرد:در دیدار بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با عبیداله یف رئیس مجلس تاجیکستان همکاری های پارلمانی ، سیاسی و امنیتی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار به تحولات منطقه بویژه تهدید های ناشی از ورود شبکه های تروریستی به منطقه آسیای میانه اشاره و اظهار کرد: همکاری های منطقه ای بویژه تبادل اطلاعات بین دو کشور برای مقابله با گروه های تروریستی دارای اهمیت اساسی است.

وی روابط تاجیکستان با ایران را بسیار دوستانه و مبتنی بر تامین منافع متقابل ارزیابی کرد و مرتبط دانستن داعش و سایرگروه های تروریستی به دین مبین اسلام را اشتباهی راهبردی خواند و گفت که اسلام مظهر تحمل، برادری و برابری است .

بروجردی در این دیدار به تشریح سیاست های ایران در مقابله با تروریسم و افراط گرایی پرداخت و تبادل نظر و رایزنی با کشورهای منطقه از جمله تاجیکستان را در این مورد مفید و موثر ارزیابی کرد.

وی روابط دو جانبه ایران و تاجیکستان را دوستانه و مبتنی بر پیوندهای تاریخی و فرهنگی مشترک دانست و ابراز امیدواری کرد که همکاریهای دو کشور در همه عرصه ها بیش از گذشته گسترش یابد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.