المالکی: اردوغان شخصیتی خطرناک و تهدیدی برای امنیت جهانی است

سیاسی

«نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولت قانون» عراق ضمن «خطرناک» توصیف کردن رجب طیب اردوغان، تصریح کرد: رئیس جمهوری ترکیه تهدیدی برای امنیت جهانی محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه نیوز، «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولت قانون» عراق در سخنانی ضمن محکومیت هدف قرار دادن جنگنده روسی توسط ترکیه، رجب طیب اردوغان را «شخصیتی خطرناک» توصیف کرد.

بر اساس این گزارش، وی با بیان اینکه اردوغان در مسیر تمامی راهکارهای منتهی به نابودی داعش در سوریه و عراق سنگ اندازی می کند، تصریح کرد: وی تهدیدی برای امنیت جهانی به شمار می رود.

رئیس ائتلاف دولت قانون با اشاره به اقدام ترکیه در سرنگونی جنگنده روسی، اظهار داشت: اردوغان مدعی است که جنگنده روسی حریم هوایی ترکیه را برای چند ثانیه نقض کرده است اما این ادعا در حالی مطرح می شود که جنگنده های ترکیه به صورت روزمره حریم هوایی ترکیه و عراق را نقض و تانک های آن در مرزهای این دو کشور همواره در حال تردد هستند.

وی با بیان اینکه اردوغان با سیاست های خود راه رای برای داعش به منظور تحرکات بیشتر آن هموارتر می سازد، تصریح کرد: سیاست های تجاوزکارانه اردوغان امنیت جهانی را با مخاطره مواجه کرده است.

المالکی با اشاره به سکوت کشورهای غربی در قبال سیاست های رجب طیب اردوغان، اتخاذ تدابیر لازم از سوی شورای امنیت سازمان ملل برای مهار تهدیدات ترکیه را خواستار شد.

کد N1044806