عارف: هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود

ایلنا نوشت:محمدرضا عارف تاکید کرد:اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

رییس بنیاد امید ایرانیان تاکید کرد: ورود اعضای بسیج به جناح‌بندهای سیاسی لطمات جبران ناپذیری به این نهاد ارزشی می‌زند و جریان‌های سیاسی هم نباید برای اهداف جناحی خود از بسیج استفاده ابزاری کنند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حادثه پیش آمده در جریان برگزاری همایش اصلاح‌طلبان در قرچک ورامین با قدردانی از ورود به موقع وزارت کشور به این مساله، گفت: همه جریان‌های سیاسی باید بتوانند در چارچوب قانون نشست‌ها و همایش‌های خود را آزادانه برگزار کنند و هیچ گروهی حق ندارد مانع برگزاری همایش‌های قانونی شود. اگر هر جریانی به خود اجازه دهد مراسم‌های رقیب را بر هم بزند آرامش کشور به چالش کشیده می‌شود و مطمئنا تبعات بر هم خوردن آرامش کشور بر عهده کسانی است که می‌خواهند در آستانه انتخابات مجلس جو کشور را متشنج کنند.

عارف ادامه داد: از کسانی که باید مظهر قانون‌گرایی و ادب باشند انتظار می‌رود کاری نکنند که مردم از آن‌ها روی برگردانند.

رییس شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان هم‌چنین با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان تلاش می‌کنند با یک فهرست در انتخابات حضور پیدا کنند، گفت: باید از طرح مسائلی که به هم‌گرایی اصلاح‌طلبان آسیب جدی می‌زند پرهیز کرد و تاکنون جلسات شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با همدلی و هم‌گرایی همه احزاب و شخصیت‌های عضو برگزار شده است و حضور نداشتن برخی احزاب و شخصیت‌های اصلاح‌طلب در این شورا به معنا نادیده گرفتن آن‌ها نیست و حتما در کارگروه‌های مختلف از نظرات این بزرگواران استفاده خواهد شد.

او تصریح کرد: هیچ حزب و تشکلی نمی‌تواند خود را محور یک جریان بداند و در بدنه اصلاح‌طلبان خروجی تمام تصمیمات بر اساس خرد جمعی صورت می‌گیرد.

عارف با بیان اینکه اصلاح‌طلبان باید آسیب‌پذیری خود را به حداقل برسانند، تاکید کرد: در جریان اصلاحات نمی‌توان بین احزاب مختلف وزن‌کشی کرد و اگر به دنبال سهم‌خواهی و وزن‌کشی باشیم ضرر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در همه حوزه‌های انتخاباتی معیار انتخاب کاندیدا یا کانیداهای آن حوزه بر اساس شایستگی و رای‌آوری آن‌ها و با محوریت شورای اصلاح‌طلبان حوزه و استان صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: باید اتفاقی که در انتخابات ۹۲ صورت گرفت برای انتخابات‌های آینده و از جمله انتخابات اسفند ماه سال جاری الگو شود.

17214

کد N1044712