شیکاگو ناآرام شد

پس از انتشار ویدیوی کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست شیکاگو، اعتراض های خیابانی علیه نژادپرستی که آمریکا را فرا گرفته است، در این شهر برپا شد.

شیکاگو ناآرام شدپس از انتشار ویدیوی کشته شدن یک نوجوان سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست شیکاگو، اعتراض های خیابانی علیه نژادپرستی که آمریکا را فرا گرفته است، در این شهر برپا شد.

 

 

 

به گزارش وب سایت خبرگزاری رویترز تصاویر ویدیویی مربوط به کشته شدن 'لاکوان مک دونالد' نوجوان 17 ساله آمریکایی است که در اکتبر سال 2014 توسط پلیس سفید پوست شیکاگو 16 بار هدف گلوله قرار گرفت.

این تصاویر حدود 400 روز پس از کشته شدن این نوجوان سیاه پوست توسط 'جیسون ون دیک' Jason Van Dyke پلیس سفید پوست شیکاگو انتشار می یابد.
این شبکه تلویزیونی افزود، قاضی دادگاه اجازه انتشار این تصاویر را که حتی 'سی.ان.ان' آن را تصاویری هولناک توصیف کرد، داده است.
بنابراین گزارش، قاضی دادگاه روز گذشته (سه شنبه) افسر پلیس سفید پوستی که این نوجوان سیاه پوست را به قتل رسانده است، در اتهام ارتکاب قتل از نوع درجه اول مجرم شناخت و وی بدون قید وثیقه در بازداشت به سر می برد.

این گزارش افزود: اینکه چرا اکنون مقام های قضایی اقدام به پخش این تصاویر کردند بسیار سوال برانگیز است.
اتحادیه پلیس شیکاگو مخالف انتشار این تصاویر بود، چراکه مدعی بود انتشار این ویدیو بر روند محاکمه و نظر قاضی تاثیر می گذارد.

52310

کد N1043664