فروش تور های گردشگری روسیه به ترکیه لغو شد

سیاسی

اتحادیه گردشگری روسیه فروش بلیت تور های گردشگری از این کشور به ترکیه را لغو کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، اتحادیه گردشگری روسیه از همه شرکت های فعال در زمینه گردشگری در این کشور خواست که فروش بلیت های گردشگری به ترکیه را لغو کنند.

در همین راستا، شرکت نتالیا تورس روسیه از بزرگترین شرکت های گردشگری در این کشور، از روز سه شنبه فروش بلیط های گردشگری به ترکیه را متوقف کرد.

در بیانیه ای که این شرکت در این مخصوص منتشر کرده آمده است: به دلیل وضعیت سیاسی بی ثبات در ترکیه و با توجه به تدابیری که دولت روسیه در قبال اقدامات تحریک آمیز و خصمانه ترکیه در قبال مسکو اتخاذ کرده است، شرکت آنتالیا تورس از روز ۲۴  نوامبر دیگر به فروش بلیط گردشگری به ترکیه مبادرت نمی ورزد.

گردشگری در ترکیه یکی از منابع اقتصادی این کشور محسوب می شود و عواید  این کشور تنها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۵ به حدود پنج دلار می رسد. شمار گردشگران روسی که در سال ۲۰۱۴ به ترکیه سفر کرده اند به ۴ میلیون ۵۰۰ هزار نفر می رسد.

وزارت دفاع روسیه روز سه شنبه اعلام کرد که یک فروند جنگنده سوخو-۲۴ متعلق به روسیه بر فراز سوریه مورد هدف جنگنده ترکیه ای قرار گرفته و دو خلبان آن موفق به خروج از این جنگنده شدند؛ اما تا کنون هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.

 

 

 

کد N1042765