خلبانان جنگده ساقط شده روسیه کشته شده‌اند

سیاسی

یکی از فرمانده های ترکمن های سوریه مدعی شد دو خلبان جنگنده ساقط شده روس پیش از رسیدن به زمین مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از حریت، جانشین فرمانده ترکمن های سوریه اعلام کرد که دو خلبان جنگنده روسیه که امروز توسط ترکیه ساقط شده است را کشته است.

«آلپاسلان چلیک» جانشین فرمانده ترکمن های سوریه در گارد دوم ساحلی در گفتگویی با خبرگزاری دوغان ترکیه کشته شدن دو خلبان روسی جنگنده ساقط شده این کشور توسط ترکیه را تأیید کرد.

چلیک گفت: ما این خلبانان را در حالیکه با چتر در حال فرود آمدن بودند، هدف قرار دادیم و اجساد آن ها در حال حاضر نزد ما است.

پیشتر، نخست وزیر ترکیه در سخنانی که پس از ساقط شدن جنگنده روسی توسط ترکیه انجام شد، تأکید کرد جهان باید بداند که ترکیه «هر اقدام لازم» در راستای تضمین امنیت کشور خود را به کار خواهد بست.

وی در این باره گفته بود: همه باید بدانند که حق به رسمیت شناخته شده و وظیفه ما این است که همه تدابیر لازم را در برابر نقض حریم هوایی یا مرزهای خود اتخاذ کنیم.

مقامات ترکیه می گویند این هواپیما را به دنبال نقض حریم هوایی این کشور مورد هدف قرار داده اند؛ ادعایی که توسط وزارت دفاع روسیه مورد تکذیب قرار گرفت.

کد N1042592