معرفی دولت جدید ترکیه طی هفته جاری

انتظار می‌رود که دولت جدید ترکیه سه هفته پس از انتخابات یکم نوامبر که طی آن حزب عدالت و توسعه توانست اکثریت پارلمان را به دست آورد طی هفته جاری اعلام شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، با وجود اینکه همچنان مشخص نیست که دولت برای تایید نهایی چه زمانی به رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه ارائه می‌شود انتظار می‌رود کابینه جدید این هفته نهایی شود.

یالچین اکدوغان، معاون نخست وزیر ترکیه روز شنبه طی بیانیه‌ای اعلام کرد: در مدتی کوتاه، وعده‌هایی که ما مطرح کردیم عملی خواهند شد. پروژه‌ها و اصلاحاتی هست که انجام خواهند شد، ما اکنون روی آنها کار می‌کنیم. به خواست خدا برنامه دولت طی هفته آینده در پارلمان قرائت خواهد شد.

برای قرائت برنامه دولت در پارلمان، احمد داووداوغلو، نخست وزیر ترکیه باید ابتدا تایید کابینه‌اش را اوایل هفته از اردوغان بگیرد و پس از آن درخواست رای اعتماد کند. پارلمان باید طی یک هفته پس از تایید کابینه از سوی رئیس جمهور برای گفت‌وگو درباره برنامه دولت تشکیل جلسه داده و سپس به برنامه دولت رای دهد.

اکدوغان در ادامه بیانیه خود تاکید کرد، دولت‌های پیشین حزب عدالت و توسعه "پروژه‌های بسیار مهمی" چون روند صلح با کردها را آغاز کردند.

وی ادامه داد: امروز روند صلح جدیدی را تجربه کرده‌ایم، همتایان ما در این روند مردم هستند. ما به خدمت به آنها ادامه می‌دهیم، ما تمامی مردم را می‌پذیریم و روی آنها حساب می‌کنیم بدون اینکه توجه کنیم آنها به چه حزبی رای دادند.

انتهای پیام

کد N1040118