حسینی‌بوشهری:

حوزه علمیه از طرح‌های ترویج نماز استقبال می‌کند

حوزه علميه,نماز,حسيني بوشهري

مدیر حوزه‎های علمیه سراسر کشور گفت: برای ترویج فرهنگ اقامه نماز باید همایش‎های متعددی برگزار شود و همه توان خود را در این راه به‌کار بگیریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله سید‌هاشم حسینی‌بوشهری در دیدار قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور و مدیر ستاد اقامه نماز استان قم، با اشاره به این‌که «هیچ رسالتی به میزان اولویت‌بخشی به موضوع نماز نیست» گفت: حوزه علمیه قم آمادگی دارد اولویت خود را ترویج فرهنگ نماز قرار دهد.

وی تصریح کرد: در ترویج فرهنگ اقامه نماز دانش‌آموزان و دانشجویان باید در اولویت قرار بگیرند و در این زمینه برنامه‌ریزی کرد و از موازی‌کاری‌ها پرهیز کرد.

حسینی‌بوشهری با اشاره به لزوم رسیدگی به مساجد و نمازخانه‌ها گفت: در نگهداری این اماکن باید تلاش کرد و نهضت فراخوانی نماز‌خوان‌ها صورت بگیرد.

وی گفت: حوزه علمیه نماز را جزء اولویت کاری خود می‌داند و زیربنای کار ما نماز است و باید شرایط مناسبی را برای این کار فراهم کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه همچنین، بر لزوم برنامه‌ریزی برای سخنرانان به منظور ارائه سر فصل‌های مختلف اهمیت نماز تأکید کرد و گفت: سخنرانان محافل قشرهای مختلف مردم را به اهمیت نماز تشویق کنند.

در ابتدای این دیدار، قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به سیاست‌های این ستاد در ترویج فرهنگ نماز گفت: ما سعی کردیم در این رابطه با قشرها و گروه‌های مختلف ارتباط برقرار کنیم.

محمود مظفر در ادامه سخنان خود در این زمینه افزود: آماده‌ایم تا از پایان‌نامه‌های طلاب و روحانیون در موضوع نماز حمایت‌ کنیم.

وی بر لزوم برگزاری دوره‌های تخصصی نماز در حوزه و ایجاد مرکزی با همین عنوان در حوزه علمیه قم تأکید کرد و گفت: آماده‌ایم تا تفاهم‌نامه‌ای را به‌همین منظور تنظیم کنیم.

در این دیدار، مدیر ستاد اقامه نماز استان هم گزارشی از وضعیت اقامه نماز ارائه داد.

انتهای پیام

کد N1039990