دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

هیچ‌کس در کشور لیاقت و جایگاه مقام معظم رهبری را جز ایشان ندارد

رييس مجمع جهاني اهل بيت,مجمع اهل بيت,مقام معظم رهبري

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: هیچ کس در کشور آن لیاقت و جایگاه مقام معظم رهبری را جز ایشان ندارد و این دلیل دارد، مقام معظم رهبری از نظر علمی و مرجعیت در میان مراجع بزرگ ما اعلم از همه است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: هیچ کس در کشور آن لیاقت و جایگاه مقام معظم رهبری را جز ایشان ندارد و این دلیل دارد، مقام معظم رهبری از نظر علمی و مرجعیت در میان مراجع بزرگ ما اعلم از همه است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر حجت‌الاسلام والمسلمین محمد‌حسن اختری در مراسم اختتامیه ششمین یادواره یادمان ولایت در این شهرستان گفت: این شهرستان روزهای گرم تابستان در خدمت رهبر عظیم‌الشأن انقلاب در دوران تبعید بوده است و رهبر بزرگوارمان همواره با خاطراتی خوب و شیرین از مهمان‌نوازی، صمیمیت، همراهی و همدلی این مردم سخن می‌گویند.

وی با بیان این‌که «جا دارد در همه جا و همه ساله این یادمان‌ها برگزار شود و لازم است که جامعه ما به ویژه جوانان ما مقام معظم رهبری را بهتر بشناسند و قدردان رهبری خود باشند» تصریح کرد: شیطان‌ها وسوسه، دشمنان توطئه و خناثان تشویش ایجاد می‌کنند تا آن که در جامعه بین امت و ولایت فقیه فاصله ایجاد کنند و لذا برگزاری این همایش‌ها و نشست‌ها بسیار ارزشمند است.

اختری با اشاره به نکاتی در زمینه امر ولایت افزود: ولایت یکی از اصول اصلی اسلام است، نه فقط در اعتقاد شیعه بلکه همه اهل سنت و مذاهب اسلامی ولایت را یکی از مسائل اساسی اسلام می‌دانند، علمای اهل سنت در جاهای مختلف آیات ولایت به این مسئله اشاره کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اصل ولایت امر مسلمی است و در روایات ما ولایت محوری‌ترین دستورات خداوند متعال است که در روز غدیرخم به پیامبر(ص) امر ابلاغ می‌کند، ولایت امر خدایی است و از خدا به پیامبر(ص) از پیامبر به امامان و از امامان به ولی زمان علما و جانشینان امام عصر(عج) منتقل می‌شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) اظهار کرد: ولایت درجاتی دارد، ولایت خدا مطلق است، ولایت پیامبران و امامان محدود و تفویضی است که خدا واگذار می‌کند و از امام زمان آن ولایت به علما واگذار می‌شود، امروز در جامعه ما و بعد از ارتحال امام بزرگوار در مجلس خبرگان رهبری بحث ولایت فقیه به عالم‌ترین، پارساترین، آشناترین و برجسته‌ترین شخصیت در میان علما در قامت رسای این مرجع بزرگ، شجاع، دانشمند، مدیر و سیاستمدار آیت‌الله خامنه‌ای مزین شد.

اختری ادامه داد: این انتخاب، اختیار و این توافق که ما معتقدیم با لطف خداوند متعال شد، امر ساده‌ای نبود، این لباس ولایت را خدا می‌پوشاند، کسی حق ندارد امام(ع) تعیین کند و امام معصوم برگزیند در این رهبری هم نقش خدایی است که می‌بینیم، طی چند ساعت مجموعه بیش از 70 نفر از علمای بزرگ رهبر انتخاب می‌کنند و تا امروز همه این انتخاب را بهترین می‌دانند.

وی بیان کرد: هیچ کس در کشور آن لیاقت و جایگاه مقام معظم رهبری را جز ایشان ندارد و این دلیلی دارد، مقام معظم رهبری از نظر علمی و مرجعیت در میان مراجع بزرگ ما اعلم از همه است، لذا اگر می‌بینید، افرادی شایعه پخش می‌کنند و می‌خواهند، تزلزل در اعتقادات مردم ایجاد کنند، همان‌طور که توطئه‌گران از ابتدای انقلاب با اصل ولایت‌فقیه مخالفت کردند برای این است که جایگاه ولایت فقیه در جامعه اسلامی قدرتمند و قوی است.

اختری اظهار کرد: هر کس به هر زبانی علیه این نقطه موضع گیری می‌کند به جایگاه و منصب او نگاه نکنید، این‌ها همه از یک سرچشمه گمراهی توطئه خط می‌گیرند برای اینکه این کار را انجام دهند.

وی با بیان این‌که «یادمان ولایت تجدید عهد، پایبندی و اطاعت است» بیان کرد: شجاعت یکی از ویژگی‌هایی است که مقام معظم رهبری دارند، یکی از وزرای سابق آمریکا در رفت و آمدها در کشورهای مختلف این را گفت که ما با ماه‌ها تلاش نقشه‌ای طراحی می‌کنیم و آیت‌الله خامنه‌ای در یک سخنرانی با چند جمله آن‌ها را به هم می‌ریزد و زحمات ما از بین می‌رود و این قدرت و شهامت می‌خواهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان این‌که «مقام معظم رهبری قدرتمندانه در برابر دشمنی‌های دشمنان ایستادگی می‌کند و می‌گوید، آمریکا نمی‌تواند، هیچ کاری انجام دهد» گفت: اگر امروز می‌توانند، پهپاد آمریکایی را به زمین بنشانند، این قدرت جوانان شماست، استعدادهای این ملت است که در زمان ولایت رهبری شکوفا شده است، این چیز کمی نیست، عظمت مقام معظم رهبری است که توانسته است در تمام این چند سال با تمام فراز و نشیب‌ها با دولت‌های مختلفی که آمدند در عین حال حرکت رو به رشد و پیشرفت جمهوری اسلامی در زمینه‌های مختلف متوقف نشده و به ویژه در زمینه‌های نظامی و دفاعی به سرعت پیش می‌رود.

اختری با اشاره به ویژگی دیگری از مقام معظم رهبری بیان کرد: مسئولانی که از کشورهای دیگر با مقام معظم رهبری ملاقات می‌کنند، مقام معظم رهبری در ملاقات‌ها به گونه‌ای صحبت می‌کند که ضمن اینکه مسائل سیاسی بین دو کشور را بیان می‌کند، رسالت الهیه خود را هم اعمال می‌کند، این بسیار اهمیت دارد که در ملاقات هر کس به لحاظ درک و فهم او رسالت اسلامی را بیان می‌کنند تا آن‌ها را بیدار و هوشیار کنند.

وی افزود: مقام معظم رهبری نسبت به آینده مطالب بسیاری فرمودند که بعضی از آن تحقق پیدا کرده و بقیه هم محقق می‌شود که در یکی از بیانات خود فرمودند، آینده جهان و اسلام روشن است در سال‌های آخر عمر مرحوم حافظ اسد دوستان ما در حزب‌الله نگران بودند که حافظ اسد بیمار است بعد از او وضعیت حزب‌الله چه می‌شود که در یکی از ملاقات‌ها صحبت شد، مقام معظم رهبری فرمودند، شاید یک حافظ اسد جوان بیاید و برای شما بهتر از زمان حافظ اسد باشد که این پیش‌بینی محقق شد و امروز وضعیت حزب‌الله با سوریه قوی‌تر از زمان حافظ‌ اسد است.

اختری با بیان این‌که «دیروز آمریکا و دشمنان می‌گفتند، جمهوری اسلامی نباشد، امروز می‌گویند، باید با کمک و همصدایی با جمهوری اسلامی تروریست‌های تکفیری را از بین ببریم» ادامه داد: با تمام سختی‌ها و مشکلات رهبر معظم انقلاب لحظه‌ای از نیایش با خدا و دعا غافل نمی‌شوند، پرکارترین شخصیت در دنیا محسوب می‌شوند و به دعا، نیایش، مستحبات و عزاداری‌های اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) اهمیت می‌دهند و لحظه‌ای از آن غافل نمی‌شوند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان این‌که «یادمان ولایت یعنی تعهد و پایبندی به دستورات اسلام، مقابله با بی‌بندباری و فساد و حرکت‌های نابهنجار در جامعه» خاطرنشان کرد: جامعه اسلامی باید ولایتش اطاعت باشد، تفاوت ما با اهل سنت در این زمینه این است که آن‌ها ولایت را دوستی و ما اطاعت می‌دانیم.

انتهای پیام

کد N1039234