عضو جبهه پایداری: دولتمردان به منتقدانشان از بالا تا پایین توهین می کنند

یک عضو جبهه پایداری در نطق امروز خود از سیاست های اقتصادی و دیپلماسی دولت انتقاد کرد.

به گزارش خبرآنلاين، اوبالقاسم جراره نماینده مردم بندر عباس، سخنانش را با انتقاد از وام خودرو که اخيرا ارائه شد، آغاز کرد و گفت: اولویت اصلی مردم خودرو نیست، دولتمردان چطور برای حل مشکل خودروسازان می‌توانند خط اعتباری ایجاد کنند اما برای مشکل ازدواج جوانان نمی‌توانند این کار را کنند؟

اين نماينده مجلس مدعي شد: اولویت های اصلی مردم خودرو نیست اما همه دیدیم در روزهای اخیر وام های 25 میلیونی خودرو داده شد، اما متاسفانه برای پرداخت وام 3 میلیون تومانی دچار گرفتاری هستیم. متاسفانه این تصمیمات باعث بی اعتمادی مردم می شود؛ چرا روز اول به مردم نگفتید چند خودور دارید چرا نگفتید 110 هزار خودرو دارید؛ درابتدا بدون محدودیت اعلام کردید اما بعد از 3 روز سایت‌ها را بستید؛ در ابتدا گفتید تسهیلات 7 ساله است اما پس از آن اعلام شد 4 ساله است؛ چگونه مردم اعتماد کنند؟ کمی با مردم صادق باشید.

وی در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينکه «قطعنامه حقوق بشری ضد ایرانی نشان داد که کدخدا قابل اعتماد نیست و یکبار دیگر حرف منتقدان را ثابت کرد»، يکباره گفت: هر چند در این دولت روال شده که به منتقدان توهین کنند و دولتیان -از بالا تا پایین- هر کسی را انتقاد کند، مورد توهین قرار دهند.

نماينده بندرعباس همچنين تلفات ناشي از سيل در هرمزگان را نيز به سوء مديريت در دولت ربط داد و گفت: چطور می شود در سیلی که از هفته قبلش نسبت به وقوع آن خبر داده شده، 13 نفر به کام مرگ فرستاده می شوند. در این استان شاهد طوفان بزرگی هم بودیم که حدود 3نفر تلفات داشتیم؛ اما در یک سیل معمولی شاهد خسارات زیادی به اموال و جان مردم بودیم و خانواده های زیادی را عزادار کردیم. جان مردم در استان هرمزگان فدای ضعف مدیریتی و سهم خواهی می شود. سهم خواهی های سیاسی جان مردم را فدا می کند؛ آیا اگر یک نفر رییس ستاد رییس  دولت بوده، حتما باید استاندار شود؟ به هر قیمتی حتی به قیمت جان مردم؟ چرا برای رسیدن به اهداف تان با زندگی و جان مردم بازی می کنید؟

وی افزود: ظاهرا انتخابات و برنامه های سیاسی آنها مهمتر از تولید و کار است. استان با همه منابع موجود در حال فدا شدن در بازی های سیاسی است. شنیده ها حکایت دارد زمزمه های انتزاع بخش هایی از استان به گوش می رسد اما به وزیر کشور هشدار می دهم  به هیچ وجه به فکر انتزاع بخش هایی از استان نباشد.

این نماینده مجلس نهم گفت:  در خصوص واگذاری آلومینیوم و نحوه غلطی که در حال انجام است از سال 91 فریاد می زنم چرا کارها را شفاف و دقیق انجام نمی دهید؟  اعتراف کنید که تمایل واگذاری آن را به دوستانتان دارید. این سازمان خصوصی سازی است یا مخصوصی سازی؟

در حالي که حجت الاسلام محمدحسن ابوترابي​فرد به عنوان رئيس جلسه به اين نماينده متذکر مي شد که وقت او به پايان رسيده، وي همچنان به سخنانش ادامه داد و گفت: منافع هرمزگان متاسفانه گوشت قربانی شده است و آقایان مرکز نشین آن را میان خود تقسیم می کنند؛ به وزیر اقتصاد تذکرمی دهم که سریعا جلوی این واگذاری ها را بگیرد در غیر این صورت عواقب این حق‌خوری‌ها با خودشان است.

2727

 

 

کد N1039043