حقیقت پور: باید خود اجتهادی از کف‌خیابان برداشته شود/ خرج از جیب و آبروی بیت المال برای منافع شخصی

روزنامه آرمان نوشت: اصولگرایان هم به این نتیجه رسیده‌اند که از گزند و هجمه تندروها در امان نخواهند ماند. سال‌های قبل اگر مراسمی بر هم می‌خورد یا اینکه به سخنرانی از جنس اصلاح‌طلبان هجمه وارد می‌شد انگشت اتهام بخشی از اصولگرایان به سمت طیف رقیب سیاسی خود بود و با بهانه‌جویی آنها را عامل اتفاقات می‌دانستند اما غافل بودند با بستن چشم‌هایشان به روی عاملان این اتفاقات، روزی فرامی‌رسد که خودشان هم از این گروه تندرو شاکی خواهند شد.

اكنون كه به اين درك رسيده‌اند به دنبال راهكار دفع تندروها هستند و برايشان تفاوت نمي‌كند كه كدام جريان مورد تعرض آنها قرار دارد. ديروز نايب‌رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با تاكيد بر اينكه بايد خود اجتهادي از كف‌خيابان برداشته شود، اظهار کرد: برهم‌زنندگان سخنراني‌هاي مجوزدار هزينه اداره كشور را به بهانه‌هاي مختلف افزايش مي‌دهند. منصور حقيقت‌پور با اشاره به سخنراني مسئولان و شخصيت‌هاي سياسي مجوز‌دار گفت: وزارت كشور بايد دليل برهم خوردن يا ايجاد تنش در برگزاري سخنراني‌هايي كه مجوز دارند را پيگيري كند. نماينده اردبيل در مجلس با بيان اينكه گروه‌هايي به بهانه‌هايي از جمله طرح موضوع فتنه و فتنه‌گر مانع سخنراني‌هاي مجوز‌دار مي‌شود، افزود: قوه‌قضائيه مرجع تشخيص مسائلي چون فتنه و فتنه‌گر است. وقتي خوداجتهادي به كف خيابان مي‌آيد چنين مشكلاتي در كشور ايجاد مي‌شود. اين نماينده اعتقاد دارد تا زماني كه خوداجتهادي در كف خيابان صورت گيرد نمي‌توان از عهده مديريت كشور برآمد.

وي با اشاره به بر‌هم خوردن سخنراني‌هاي لاريجاني، آيت‌ا... هاشمي، سيدحسن خميني و ناطق نوري در سال‌هاي اخير تاكيد كرد: كاملا واضح و روشن است كه اين اقدامات كار چه گروه‌هايي است و مي‌دانيم چرا چنين كارهايي را سازماندهي مي‌كنند و چنين هيجاني را در جامعه ايجاد مي‌كنند. حقيقت‌پور ادامه داد: اما بدانند اين كارها باعث مي‌شود هزينه اداره كردن كشور افزايش يابد. اعتقاد دارم يكي از معايب ما اين است كه كشور را گران اداره مي‌كنيم كه نمونه كوچك آن حل و فصل موضوع برجام بود. اين نماينده مجلس تاكيد کرد كه در كشور عادت شده است كه از جيب و آبروي بيت المال براي اهداف و منافع شخصي خرج كنيم. نايب‌رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با تاكيد بر اينكه بايد برخورد جدي‌تري با اين گروه‌ها شود، اظهار کرد: در غائله قم اسم و شماره تماس متعرضان به دكتر لاريجاني در اختيار قوه قضائيه قرار گرفت و انتظار مي‌رود با جديت كامل چنين رفتارهايي خنثي شود.

 

 

کد N1038381