معاون سازمان بازرسی کل کشور:

مبارزه با مفاسد باید بین‌المللی باشد

سازمان بازرسي كل كشور

معاون سازمان بازرسی کل کشور گفت: امروز فسادهایی همچون پولشویی از آنجایی که تبعات جهانی دارد از مرزهای جغرافیایی کشورها خارج شده و تبدیل به یک پدیده بین‌المللی و دغدغه فراملی شده است.

معاون سازمان بازرسی کل کشور گفت: امروز فسادهایی همچون پولشویی از آنجایی که تبعات جهانی دارد از مرزهای جغرافیایی کشورها خارج شده و تبدیل به یک پدیده بین‌المللی و دغدغه فراملی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، ابراهیم شاهرخیان در نشست شورای منطقه 6 سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به دغدغه همه کشورها برای مبارزه با فساد اظهار کرد: هر کشور بنا بر ساز وکار، قوانین و همچنین فضای حاکم بر دولت و مردم آن کشور سعی در طراحی سازمان‌ها و ساختارهایی برای مبارزه با فساد دارد که در جمهوری اسلامی ایران دولت برای مبارزه با فساد به سازمان بازرسی کل کشور و آموزه‌های دینی اسلام متکی است.

وی با اشاره به تفکیک دولت ایران به سه قوه کاملا مجزا گفت: حتی با وجود ساختارهای نظارتی در هر یک از سه قوه، سازمان بازرسی کل کشور در هر 31 استان ایران فعال است و به صورت دائم و مستمر در حال بررسی زیر و بم واحدهای اجرایی است، حتی در این سازمان از نهادهای مردم نهاد و مخبران نامحسوس نیز استفاده می‌شود.

دبیر شورای دستگاه‌های نظارتی کشور ادامه داد: از اهداف و برنامه‌های سازمان بازرسی کل کشور چهار مورد اصلاح و بررسی مدون قوانین قدیمی و معارض با مسائل روز، ارائه پیشنهاداتی برای اصلاح ساختارهای فسادآور در دستگاه‌های اجرایی، افزایش سطح شفافیت در دستگاه‌های دولتی و بررسی فرایند کارکرد دولت مردان و برخورد قاطع و بدون تبعیض با همه مجرمان و متخلفینی که به هر نوع از توان اجرایی و ساختاری خود سوء‌استفاده کنند در اولویت مطلق قرار دارند.

شاهرخیان با اشاره به وجود فساد در تمام کشورهای دنیا و ابراز خرسندی از حضور هیات بلندپایه وزارت نظارت جمهوری خلق چین گفت: مبارزه با فساد ممکن نیست مگر با تدوین قوانین بین‌المللی و طراحی پروتکل‌های جهانی برای مبارزه با فساد. امیدواریم در این راستا از تجارب دولت چین در مبارزه با فساد بهرمند شویم و در مقابل بتوانیم تجارب خوبی که در چند سال اخیر در امر مبارزه با فساد به دست آورده‌ایم را با دولت مردان چین شریک شویم تا این تبادل به بهبود هر دو کشور کمک کند.

انتهای پیام

کد N1037703