اف.بی.آی تهدید داعش درباره حمله به آمریکا را کم اهمیت خواند

آمريكا

رئیس اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) با اعلام اینکه هیچ تهدید خاصی علیه آمریکا به سبک حملات تروریستی پاریس وجود ندارد، فیلم‌های هشداردهنده داعش درخصوص حمله به آمریکا را کم‌اهمیت جلوه داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، پس از آنکه تروریست‌های داعش مسوولیت موج تیراندازی‌ها و بمب‌گذاری‌های روز جمعه در پاریس را به عهده گرفتند، اکثر شهرها و کشورهای غربی در حالت هشدار بالا به سر می‌برند.

در فیلم تبلیغاتی جدید داعش برای تهدید نیویورک، مردی یک جلیقه انتحاری را آماده می‌کرد و انگشتش روی ماشه قرار داشت. تصاویر این فیلم با تصاویری از میدان‌های تایمز و هرالد آمیخته بود.

اما جیمز کومی، رئیس اف.بی.آی گفت: ما هیچ اطلاعی از یک تهدید معتبر در آمریکا به سبک حملات تروریستی پاریس نداریم و به هیچ‌وجه هیچ ارتباطی میان مهاجمان پاریس و آمریکا نمی‌بینیم.

وی افزود: داعش و طرفدارانش انواع تبلیغات همچون فیلم‌های ویدئویی و مجلات را به راه انداخته اما اینها اطلاعات موثق و معتبری نیستند. البته ما درباره تمامی این تهدیدها تحقیق می‌کنیم. اما این تهدیدها توسط شبه‌نظامیان در آمریکا که از داعش الهام گرفته‌اند با هدف ایجاد رعب و وحشت صورت گرفته‌اند.

لورتا لینچ، دادستان کل آمریکا با تاکید بر میزان وظیفه مقامات که برای جلوگیری از تکرار حملات 11 سپتامبر تلاش می‌کنند، گفت: وزارت دادگستری 24 ساعته و بی‌وقفه کار می‌کند تا امنیت آمریکا را حفظ کند.

وی که در کنار جیمز کومی حضور داشت، افزود: از سال 2013 میلادی بیش از 70 تن را برای اقدامات مربوط به شبه‌نظامیان خارجی و افزایش افراط‌گرایی خشونت‌آمیز در داخل کشور متهم کرده‌ایم و به انجام اقدامات جدی و دقیق برای نظارت و جلوگیری از فعالیت‌های بالقوه افراط‌گرایان ادامه می‌دهیم.

لورتا لینچ ادامه داد: این اقدامات شامل همکاری با متحدان واشنگتن پس از حملات تروریستی در پاریس است که مرحله جدیدی از تلاش‌ها علیه افراط‌گرایی را به وجود آورد. افراط‌گرایان می‌خواهند ما در ترس زندگی کنیم. آنها می‌خواهند ما را تغییر دهند اما ما هرگز این اجازه را به آنها نخواهیم داد.

جیمز کومی گفت: مقامات آمریکا توانسته‌اند با موفقیت افرادی را که می‌خواستند به نوعی به آمریکا صدمه بزنند، رهگیری کنند. ما به نظارت بر آنها ادامه می‌دهیم و اگر کوچکترین مساله‌ای مشاهده کنیم، مانع آن خواهیم شد.

وی خطاب به مردم آمریکا گفت: از نظر من مهمترین چیز این است که اجازه ندهید ترس شما را عاجز و ناتوان کند. این چیزی است که تروریست‌ها می‌خواهند. تروریست‌ها می‌خواهند ما تصور کنیم که آنها سایه به سایه با ما هستند. آنها می‌خواهند بزرگتر از آنچه که هستند، تصور شوند. اما در عوض امیدواریم که این ترس را به یک هوشیاری و آگاهی سالم از پیرامون خود تبدیل کنید. اگر شاهد چیزی بودید که به شما احساس خطر داد آن را با مقامات مجری قانون در میان بگذارید.

انتهای پیام

کد N1037208